Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Oczko wodne w ogrodzie – dlaczego warto je mieć?

Oczko wodne w ogrodzie – dlaczego warto je mieć?

autor Redakcja P50
331 views

Powodów, dla których warto wybudować oczko wodne w ogrodzie jest naprawdę wiele, a wszystkie z nich są bardzo istotne. Pierwszym z nich jest oczywiście to, że służy ono, jako oryginalna, a zarazem ponadczasowa dekoracja. Dzięki niemu ogród staje się jeszcze piękniejszy, a panujący w nim klimat bardzo przyjemny. Świetnie wygląda nie tylko latem, ale i również zimą.

Oczko wodne doskonale wpływa na wzrost i rozwój roślin ogrodowych. A dlaczego? Otóż nawilża glebę i powietrze, co ma bezpośredni wpływ na wegetację roślin. Nie da się ukryć, że oczko wodne bardzo dobrze działa na psychikę człowieka, gdyż potrafi wyciszyć i uspokoić. Warto umieścić je blisko strefy relaksu, dzięki czemu będzie można w niej świetnie wypocząć i zapomnieć o wszystkich problemach. Założenie oczka wodnego nie jest, aż tak trudnym zadaniem, dlatego każdy samodzielnie jest w stanie je wykonać.

Oczywiście nie wymaga ono także codziennej i wielogodzinnej pracy, ponieważ większość czynności wykonuje się raz na kilka tygodni. Oczko wodne w ogrodzie to naprawdę świetny pomysł na urozmaicenie tego miejsca. Można je wybudować, zarówno w większym, jak i mniejszym ogrodzie, który stanie się jeszcze bardziej urokliwy.

Co jest potrzebne do budowy oczka wodnego?

Aby wybudować oczko wodne, trzeba dobrze się przygotować, ponieważ potrzeba do tego kilku rzeczy. A są nimi przede wszystkim specjalna folia do oczka wodnego, włóknina, kamienie, rośliny, pompa, a także filtr do wody. Budowę oczka wodnego, należy rozpocząć od wyznaczenia miejsca, w którym ma się znajdować. Oczywiście trzeba to dokładnie przemyśleć, ponieważ to, gdzie ma zostać umieszczone nie może być przypadkowe. Kolejnym etapem jest wykonanie wykopu pod oczko wodne.

Zanim umieści się w nim folię, trzeba odpowiednio przygotować dno, czyli ułożyć na nim włókninę lub wyłożyć go warstwą piasku. Po założeniu foli, czas na montaż filtra i pompy ciepła, co nie jest trudnym zadaniem. Ich wybór dużo zależy od wielkości oczka wodnego, dlatego zanim ogrodnik zdecyduje się na ich zakup, musi zastanowić się, jakie rozmiary będzie miało. Przedostatnim i ostatnim etapem budowy oczka wodnego jest wykończenie jego brzegów, a także posadzenie roślin. Oczywiście oczko wodne można także udekorować, używając do tego różnych ozdób ogrodowych.

Jakie rośliny wybrać do oczka wodnego?

Roślin, którymi można obsadzić oczko wodne jest naprawdę wiele, dlatego z ich wyborem nie powinno być żadnego problemu. Najlepiej sprawdzi się babka wodna, lilia wodna, bergenia sercowata, a także kosaciec żółty. Są to naprawdę przepiękne rośliny, które świetnie ozdobią mniejsze, jak i większego oczko wodne, nadając mu jeszcze większego uroku.

Tak właściwie roślin, które można wykorzystać do oczka wodnego jest zdecydowanie więcej. Oczywiście niektóre z nich nadają się do strefy przybrzeżnej, a inne unoszą się na tafli wody i nie wymagają sadzenia. Oczko wodne to ogromna atrakcja dla każdego ogrodu, dlatego warto je wybudować.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem remont.biz.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie