Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Czeka Cię rozmowa o pracę? pomożemy Ci się przygotować do niej!

Czeka Cię rozmowa o pracę? pomożemy Ci się przygotować do niej!

autor Redakcja P50
316 views

Masz w swoim grafiku rozmowę o pracę? Poświęcenie czasu na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej z wyprzedzeniem może pomóc ci ją zaliczyć i zabezpieczyć ofertę pracy. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć przed (i po) rozmową kwalifikacyjną, aby upewnić się, że zrobisz wspaniałe wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Najlepsze sposoby na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej

Badanie donosi, że kandydaci spędzają do siedmiu godzin na badaniu firmy przed rozmową kwalifikacyjną. Wielu kandydatów (64%) sprawdza również swojego rozmówcę. Ponieważ rozmowa kwalifikacyjna jest często stresująca, 70% ankietowanych ćwiczy swoje odpowiedzi na głos, a 62% przygotowuje anegdoty, którymi chce się podzielić z ankieterem.

Oto, jak wyszukać ofertę pracy i firmę, jak ćwiczyć pytania i odpowiedzi podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, jak postępować po rozmowie kwalifikacyjnej i więcej wskazówek dotyczących przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Przeanalizuj ofertę pracy

Ważną częścią przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej jest poświęcenie czasu na analizę ogłoszenia o pracę, jeśli go masz. Przeglądając opis stanowiska, zastanów się, czego firma oczekuje od kandydata.

Sporządź listę umiejętności, wiedzy oraz cech zawodowych i osobistych, które są wymagane przez pracodawcę i mają kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu w pracy.

Ćwicz rozmowę kwalifikacyjną

 

Poświęć trochę czasu na  ćwiczenie odpowiadania na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej,  które prawdopodobnie zostaną zadane. Pomoże to również uspokoić nerwy, ponieważ nie będziesz zabiegać o odpowiedź podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Spróbuj przeprowadzić rozmowę próbną w tym samym formacie, co prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną. Na przykład, jeśli jest to rozmowa telefoniczna, poproś przyjaciela, aby zadzwonił do ciebie, aby poćwiczyć odpowiadanie na pytania przez telefon. Jeśli jest to wywiad panelowy, poproś kilku przyjaciół, aby udawali panel.Jeśli przeprowadzasz  wirtualną rozmowę kwalifikacyjną , upewnij się, że czujesz się komfortowo z technologią, przejrzyj typowe  pytania i odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną  i zastanów się, jak zareagujesz, abyś był przygotowany do odpowiedzi.

Znając swoje pytania rekrutacyjne z wyprzedzeniem może dać Ci przewagę, której potrzebujesz, aby zrobić świetne wrażenie i wyróżnić się z tłumu. Z właściwego przygotowania, możesz być pewien, aby dać pewną siebie i wiedzę odpowiedzi na wszelkie pytania, które przychodzą na swój sposób.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie