Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Jakie zalety ma zabawa tablicami manipulacyjnymi

Jakie zalety ma zabawa tablicami manipulacyjnymi

autor Redakcja P50
181 views

Małe dzieci uwielbiają bawić się zwykłymi, domowymi przedmiotami. Jeśli da się coś przekręcić, przesunąć czy otworzyć, to jest to fascynujące doświadczenie. Rzecz jasna z reguły te najbardziej interesujące rzeczy trzeba przed dziećmi w jakiś sposób chronić, lecz można za to im coś ciekawego dać zamian, co na pewno ucieszy wszystkich młodych odkrywców. Taką zabawką jest tablica sensoryczna. Najczęściej zrobiona ze sklejki lub deski, do której przyczepione są rozmaite rzeczy.

Na przykład to mogą być kółka zębate, przełączniki czy pokrętła, idealnie nadające się do odkrywania, jakie jest ich działanie. Bardzo dobrze sprawdzają się też elementy wydające jakieś dźwięki, przykładowo trąbki, cymbałki czy dzwonki, lecz tych elementów może być dużo więcej. Każdy z nich z nich coś wnosi, każdy z nich pokaże coś nowego i stymuluje wyobraźnię do działania. Tablice sensoryczne są naprawdę przydatne jeżeli chodzi o poznawanie świata przez maluchy, będą się świetnie sprawdzać nawet do okresu sześciu czy siedmiu lat. Ogromną ich zaletą jest to, że pozwalają na samodzielność. Wszystko, co tablica edukacyjna dla dzieci zawiera w sobie, jest dostępne, nie ma żadnych obaw, że jakiś dorosły przyjdzie i zabierze z takim trudem zdobyty skarb. Kolejną rzeczą jest możliwość odkrywania.

Za każdym następnym razem, gdy dziecko sięgnie po tablicę, będzie odkrywał nowe rzeczy, poznaje w jaki sposób działają poszczególne elementy. Świetnie wpływa to na rozwój motoryczny, ponieważ poprawia się koordynacja ruchowa a także rośnie kreatywne podejście. Jednocześnie w wielu przypadkach zajdzie konieczność poćwiczenia wytrwałości i cierpliwości, to znaczy cech, jakie tak mocno się przydają w dorosłym życiu. Odpowiednio wykonane i zaprojektowane tablice edukacyjne bez żadnego problemu mogą wytrzymać kilka lat intensywnego użytkowania, i przez ten czas z pewnością bardzo pomogą w rozwoju naszego malucha.

Wytwórcy takich tablic oferują sporo ich wersji, które się różnią zawartością i rozmiarem. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, to może też samodzielnie zrobić taką tablicę, nie będzie to raczej żadne skomplikowane wyzwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie