animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Październikowa galeria działań grupy Pszczółki

Minął październik nasze Pszczółki bardzo dobrze czują się w swojej wesołej gromadce. Powitaliśmy złotą polską jesień. Piękna jesienna pogoda pozwoliła nam na spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Spostrzeżenia ze spacerów były doskonałą inspiracją do naszych rozmów w przedszkolu. W tym miesiącu rozmawialiśmy o jesiennym lesie, zwróciliśmy uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie – kolorowe i spadając liście, nitki babiego lata, kwitnące wrzosy, odloty ptaków. Zgromadzone w kąciku przyrodniczym szyszki, kasztany, żołędzie i jarzębinę wykorzystywaliśmy podczas zabaw matematycznych oraz do wykonania  jesiennych prac plastycznych. W naszych codziennych zabawach nie mogło zabraknąć muzyki. Bawiliśmy się przy jesiennych piosenkach „Dwa kasztanki”,  „ Jeżyk”, „ Wieje wieje wiatr”.

Dzieci dowiedziały się kto mieszka  w lesie i jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Poznały ciekawą historię Jeżyka i Wiewiórki oraz poszerzyły wiedze na temat ich życia w środowisku przyrodniczym. Pszczółki  w grupie stworzyły kosz warzywno- owocowy. Dzieci zapoznały się z talerzem zdrowego żywienia oraz uczyły się rozpoznawać warzywa i owoce.

Nasza grupa brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy. Pszczółki miały dobrą okazję do zabaw  logicznych, matematycznych  oraz utrwalenia poznanych kolorów.

W październiku obchodziliśmy „Światowy dzień zwierząt” dzieci poznały prawa zwierząt oraz dowiedziały się jak należy się nimi opiekować.

Skip to content