animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Październikowa galeria działań grupy Muminki

W październiku w naszej grupie Muminki obchodziliśmy światowy dzień zwierząt. Poznaliśmy wygląd i środowiska życia różnych zwierząt, dowiedzieliśmy się, które zwierzęta są pod ochroną oraz spotkaliśmy się z panią wolontariuszką, która pracuje w schronisku dla zwierząt. Przyprowadziła ona ze sobą do naszego przedszkola dwa pieski ze schroniska. Przez cały październik przynosiliśmy dary dla zwierząt ze schroniska. Były to m.in. karmy, zabawki, ręczniki, koce.

Obchodziliśmy również święto drzewa. Z tej okazji każde dziecko wykonało na warsztatach swoje własne drzewo, które ozdobiło papierowymi listkami. Zrobiliśmy również wspólnie jesienne drzewo kasztanowca. Podczas tygodnia eksperymentów każde z nas mogło wcielić się w rolę małego naukowca. 18.10 przynieśliśmy do przedszkola wykonane wspólnie z rodzicami stworki warzywno – owocowe z okazji światowego dnia owoców i warzyw.

14.10 wybraliśmy się na wycieczkę do lasu kabackiego, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o najważniejszych zasadach zachowania w stosunku do dzikich zwierząt, jakimi zwierzętami zajmują się pracownicy Lasów Miejskich, a także w jaki sposób dbają zarówno o bezpieczeństwo mieszkańców warszawskich lasów jak i ludzi odwiedzających lasy. 14.10 obchodziliśmy także święto pracowników oświaty.

Na zajęciach ceramicznych szkliwiliśmy jeżyki, które wcześniej ulepiliśmy z gliny. Podczas Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania czekały na nas różnorodne zadania z zakresu kodowania przygotowane przez nasze panie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które przedstawiają nasze działania w październiku.

Skip to content