animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Październik w grupie Motylki

Październik przywitał nas serią próbnych ewakuacji, ponieważ musimy mieć pewność, że w trudnej dla dzieci i dorosłych sytuacji będziemy wszyscy wiedzieli, co robić. W trakcie zajęć, ale też posiłków Motylki poznawały zasady zdrowego żywienia, wiedzą, że niektórzy ludzie muszą przestrzegać diety, bo od tego zależy zdrowie osób z alergią pokarmową.

Owoce i warzywa były głównym tematem naszych zajęć, wypełniały przedszkolny jadłospis – nikogo w naszej grupie nie trzeba zachęcać do ich jedzenia.

Wszystkim bardzo podobały się warzywno-owocowe stworki – powstała wspaniała wystawa prac. Można było czerpać pomysły, docenić fantazję innych oraz podziwiać kolorowe dzieła.

Chociaż październik był bardzo pracowity, nasze przedszkolaki miały czas na wspólne, swobodne zabawy z kolegami i koleżankami. Z każdym dniem dzieci poznawały się coraz lepiej, organizowały coraz ciekawsze zabawy i poszerzały krąg przyjaciół. Kodeks grupowy Motylki znają i starają się zgodnie z nim bawić. Pamiętamy o uśmiechu, na co dzień – nie tylko od święta – ale z okazji dnia uroczystego wszystkich pracowników oświaty Motylki obdarzały wszystkich uśmiechem przez cały dzień. Bardzo lubimy zabawy przy muzyce, przeboje „Niestraszków”, które przypominają wiele mądrych zasad bezpieczeństwa: w domu, na wycieczce, na ulicy. Teatrzyk „Kot w wielkim mieście” również utrwalił dzieciom wiedzę o bezpieczeństwie w różnych życiowych sytuacjach, przypomniał telefony alarmowe. Dzieci wiedzą, do kogo zwrócić się w trudnych chwilach, komu można zaufać. Uroczyście zakończyliśmy akcję „Rowerowy wrzesień” – wszystkie dzieci zostały docenione przez organizatorów i do zdjęcia z dumą prezentowały swoje prezenty.

Podziwialiśmy uroki jesieni. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych z wykorzystaniem darów jesieni, które bardzo chętnie gromadziliśmy w kąciku przyrody. Śpiewaliśmy wesołe piosenki o jesieni. W trakcie spacerów prowadziliśmy ciekawe obserwacje przyrody. Dzień Drzewa był ważnym corocznym wydarzeniem. Znamy wszystkie drzewa w naszym ogrodzie, obserwujemy je przez cztery pory roku i wiemy, jak bardzo są potrzebne, szanujemy je.

Miłym wydarzeniem było spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt i bardzo łagodnymi psami. Znamy potrzeby zwierząt i wzięliśmy udział w zbiórce darów dla schroniska – dziękujemy Rodzicom i dzieciom za dary!

Eksperymenty i doświadczenia przeprowadzone w grupie Motylki zachęcały do aktywności poznawczej. Dzieci z radością odkrywały właściwości magnesu, obserwowały skutki działania gorącego i zimnego powietrza. Bawiliśmy się balonami, które czasem zaskakiwały nas wydawanym dźwiękiem, przyciąganiem włosów. Motylki dowiedziały się, w jaki sposób tworzą się chmury i deszcz. Wiemy, że słodka woda jest niezbędna dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci wiedzą, jak gromadzić deszczówkę i jak ją wykorzystać.

Fascynujące było Przedszkolne Laboratorium – menzurki, pipetki, przelewanie i mieszanie…nikt nie chciał, aby te zajęcia się skończyły. Code Week był okazją do sprawdzenia się w logicznym myśleniu, zajęcia przy Tablicy Multimedialnej okazją do nauki korzystania z nowoczesnych narzędzi sprzyjających zdobywaniu wiedzy, a zabawa na „Magicznym dywanie”, czyli interaktywnej podłodze to po prostu wspaniała zabawa!

Codziennie czytaliśmy książeczki z przedszkolnej biblioteczki. Ostatnio naszym ulubionym bohaterem jest smok Maciuś, a jego przygody są dzieciom bardzo bliskie – działają odprężająco i wywołują uśmiech. Zapraszamy wszystkich do naszej galerii zdjęć.

Skip to content