animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

W naszym przedszkolu pielęgnujemy różne tradycje oraz pamięć o ważnych wydarzeniach i dlatego każdego roku, przed 11 listopada przypominamy dzieciom, co to za ważna data, dlaczego jest ona tak bardzo ważna dla wszystkich Polaków i dlaczego właśnie 11 listopada obchodzimy nasze narodowe święto,  Święto Niepodległości.

Głównym celem bloku patriotycznego – realizowanych z dziećmi treści, było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie – przypomnienie symboli narodowych naszego kraju. Wykonaliśmy z dziećmi wiele ciekawych – pięknych prac plastycznych utrwalających symbole narodowe, śpiewaliśmy piosenki, uczyliśmy się wierszyków, oglądaliśmy wspólnie albumy okolicznościowe oraz filmy edukacyjne: „Polska moja ojczyzna”, „11 listopada – Święto Niepodległości”. W trakcie koncertu muzycznego wysłuchaliśmy pięknych patriotycznych pieśni w wykonaniu solistów Opery Narodowej i wzruszaliśmy się przy najpiękniejszych utworach Fryderyka Chopina.

Jak co roku, 10 listopada wzięliśmy udział w akcji „Szkoła, przedszkole do hymnu” dzieci z pracownikami przedszkola dokładnie o godz. 11:11 wspólnie, choć jednak osobno (w swoich salach, kierując się zasadami bezpieczeństwa) odśpiewały hymn Polski, przyłączając się tym samym do wielu placówek oświatowych w całym kraju, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrane były w biało-czerwonych barwach i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień.  

Dzieci z gr. „Motylki” odśpiewały hymn podczas zajęć gimnastycznych, co na pewno pozwoli im zapamiętać to wydarzenie na długo. Na pewno wszystkim dzieciom ta uroczystość zapadnie głęboko w pamięci a dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.

Skip to content