animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Galeria działań grupy Misie w miesiącu październik

Drodzy Rodzice!

Miesiąc październik upłynął nam na poznawaniu wartości, jaką jest wrażliwość, m.in. na piękno przyrody oraz potrzeby roślin i zwierząt. Skłaniało to do rozmów o jesieni. Poznaliśmy rośliny i zwierzęta, które można spotkać w parku. Poprzez obserwacje, zabawy z materiałem przyrodniczym kształtowaliśmy wrażliwość na piękno jesiennego krajobrazu, podziwialiśmy różnorodność jesiennych barw. Będąc na placu zabaw podziwialiśmy i zbieraliśmy skarby jesieni.  Zwracamy uwagę nie tylko na rośliny, lecz także na zwierzęta. Znamy cechy charakterystyczne niektórych z nich, wiemy, w jaki sposób przygotowują się do przetrwania zimy. Wiemy też, że należy pomagać zwierzętom w ciężkim dla nich okresie zimowym.  Znamy podstawowe rośliny i nazwy drzew owocowych. Potrafimy wymienić owoce i warzywa. Omówiliśmy kolejną wartość – zdrowie. Wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i często powinniśmy je jeść, zwłaszcza w postaci surówek i świeżo wyciskanych soków. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się warzywno-owocowe stworki – powstała wspaniała wystawa prac. Miłym wydarzeniem było spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt i bardzo łagodnymi psami.

Nasza grupa brała udział również w Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja co roku dedykowana małym i dużym dzieciom. Dla nas była to świetna okazja do zorganizowania zabaw logicznych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Miesiąc październik był dla nas pracowity. Poznaliśmy literki: M, L, T. Uczyliśmy się odczytywać proste sylaby, a także pisać poznane litery w liniaturze. Ciągle doskonalimy słuch fonematyczny – wyróżniamy głoski w wyrazach, składamy wyrazy z sylab i głosek. Poprzez zabawę z materiałem przyrodnicznym ćwiczyliśmy przeliczanie. Rozwijaliśmy sprawność manualną podczas rysowania, wycinania, lepienia z plasteliny, konstruowania z materiału przyrodniczego.

Bardzo lubimy zabawy ruchowe, taneczne i pobyt na świeżym powietrzu. Chętnie uczestniczymy w zajęciach gimnastyki oraz sportowego przedszkola. Ruch to zdrowie!

Skip to content