animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Galeria działań grupy Krasnale w miesiącu październik

Październik był dla Krasnalków bardzo pracowitym miesiącem. Pierwszy tydzień tego miesiąca poświęcony był tematom związanym ze zwierzętami. Obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt”, dzieci poznały prawa zwierząt oraz dowiedziały się jak mogą opiekować się i im pomagać. W ramach zorganizowanej w naszym przedszkolu zbiórki darów dla schroniska odwiedził nas wolontariusz wraz z dwoma pieskami. W tym tygodniu również trochę eksperymentowaliśmy oraz rozmawialiśmy o obiegu wody w przyrodzie oraz jej znaczeniu dla roślin ludzi i zwierzat.

Jesień to czas intensywnych zmian w przyrodzie. Dlatego w drugim tygodniu omawialiśmy treści związane z „Jesienią w sadzie”. Dzieci poznały popularne polskie jesienne owoce, nazwy drzew owocowych: jabłoń, grusza, śliwa, a także różne przetwory, które z tych owoców można przygotować. Krasnalki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Owoców i Warzyw”, a wykonane z tej okazji owocowo – warzywne zwierzaki to prawdziwe dzieła sztuki!

Kolejny tydzień był również pracowity. Tym razem skupiliśmy się wokół tematu warzyw. Dzieci poprzez liczne wiersze, masażyki, zabawy paluszkowe i rymowanki poznawały różne rodzaje warzyw oraz czynności jesienne wykonywane w ogrodzie związane z pracą ogrodnika. Przedszkolaki zastanawiały się również, w jaki sposób rosną warzywa, które części pietruszki, marchewki, buraka czy ziemniaka się zjada i gdzie one rosną – nad ziemią czy w ziemi. Wielkie zdziwienie na twarzach dzieci wywołało odkrycie, że każda pietruszka czy marchewka była kiedyś malutkim nasionkiem.

Październik to najpiękniejszy jesienny miesiąc. Za oknem mienią się kolorowe drzewa i krzewy, a trawniki przykryły wielkie dywany z opadłych liści. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała częstym pobytom w ogrodzie skąd przedszkolaki przynosiły całe kosze darów jesieni, które ozdabiały i wzbogacały nasz kącik przyrody.

Tematem omawianym w ostatnim tygodniu było przygotowanie zwierząt do zimy. Dzieci bardzo interesują się światem zwierząt, dzieci dowiedziały się np. gdzie swoje mieszkanie ma jeż i po co nosi kolce na grzbiecie, gdzie swoje zapasy gromadzi wiewiórka i dokąd lecą jesienią bociany…

W tym miesiącu Krasnale poznały takie wartości jak pracowitość i uprzejmość. Nasza grupa brała udział również w Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana małym i dużym, dla nas była to świetna okazja do zorganizowania zabaw logicznych z matą do kodowania.

Ponadto naszą codzienną pracę wzbogacaliśmy zabawami z „Kącika Dobrego Startu”, różnorodnymi zabawami ruchowymi, muzycznymi oraz działalnością plastyczną. Efekty naszej pracy możecie Państwo podziwiać w galerii zdjęć do czego gorąco zachęcamy.

Skip to content