animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Czystego Powietrza

16 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Tego dnia nasze przedszkolaki wzbogaciły swoje wiadomości dotyczące wpływu czystego powietrza na prawidłowe funkcjonowanie nie tylko człowieka ale całej otaczającej nas przyrody. Dzieci, poprzez różne działania, dowiedziały się, iż powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia. Poznały przyczyny powstawania zanieczyszczeń powietrza i pogłębiły swoją wiedzę na temat smogu – czym jest, jak powstaje i jak bardzo jest on niebezpieczny dla zdrowia zwłaszcza dzieci i osób starszych. Nasze przedszkolaki zdobyły również wiedzę dotyczącą sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza.

Obchodzony Dzień Czystego Powietrza uświadomił wszystkim, iż dbanie o środowisko zależy od każdego z nas, a  czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym „największego skarbu”.

Mamy nadzieję, że przekazane wiadomości znajdą odzwierciedlenie w codziennych proekologicznych działaniach nie tylko naszych przedszkolaków oraz ich rodzin.

.

Skip to content