animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wrześniowa galeria działań grupy Pszczółki

Wrzesień był dla nas bardzo ekscytujący, za nami pierwszy miesiąc pełen emocji .Na początku września dzieci poznały się nawzajem, integrowały się podczas wspólnej zabawy zarówno w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym. Nauczyły się rozpoznawać swoje znaczki rozmieszczone w sali oraz znają swoje miejsce w szatni. Każdy dzień w przedszkolu był wesoły i ciekawy, przynosił coś nowego.

Dzieci uczyły się właściwych zachowań, akceptacji i tolerancji. Wraz z wychowawcą – metodą „burzy mózgów” – opracowały Kodeks Przedszkolaka. Obiecały przestrzegać wspólnie ustalonych zasad wewnątrzgrupowych. Zapoznały się z regulaminem bezpiecznej zabawy w sali i na placu zabaw. Poznały trzy magiczne słowa proszę, przepraszam i dziękuję, które często używamy podczas pobytu w przedszkolu ucząc się uprzejmości wobec innych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i zabawach dydaktycznych, które pozwalały na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności.  Poznały jaki jest numer alarmowy 112 i kiedy oraz w jakich sytuacjach  należy go używać, dzięki temu zdobyły wiedze na temat zawodu policjanta, lekarza oraz strażaka.

Codziennie rano brały czynny udział w zajęciach sportowych. Aktywnie uczestniczyliśmy w porannych ćwiczeniach gimnastycznych. Dzieci do przedszkola przyjeżdżały na rowerze czy hulajnodze za co miały okazje zdobyć naklejkę w akcji „ Rowerowy wrzesień”.

 Dzieci szczególnie upodobały sobie zajęcia plastyczne malowały pastelami, farbami, wyklejały i lepiły  powstały nasze pierwsze dzieła , które wspaniale prezentowały się na naszej wystawie w przedszkolu.  Pszczółki bardzo chętnie sięgają po książki z naszego kącika czytelniczego w sali, oglądają ilustracje oraz z zaciekawieniem  słuchają utworów literatury dziecięcej czytanych przez nauczyciela.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach na terenie przedszkola. Prowadziły obserwacje przyrodniczą w ogrodzie oraz pozyskiwały materiały niezbędne do pracy plastycznej „eko-plastyki”. Malując farbami na powietrzu uczciliśmy  „ Dzień morza”  poznając nowe wiadomości o tematyce morskiej.

Skip to content