animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wrześniowa galeria działań w grupie Muminki

Wrzesień to czas rozpoczęcia zabawy i nauki w nowej sali   i z nową nazwą grupy. My nazywamy się teraz  MUMINKI.
Bardzo podoba się nam nasza sala, zabawki, kąciki. Ustaliliśmy zasady bezpiecznej pracy i zabawy w przedszkolu i w ogrodzie.
 
Ładna wrześniowa pogoda zachęca do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, codziennych zabaw na świeżym powietrzu oraz do przyjeżdżania do przedszkola na rowerach lub hulajnogach  –  przecież to ROWEROWY WRZESIEŃ. W ogrodzie też często też prowadzona była gimnastyka i zajęcia w ramach ,,Sportowego Przedszkola”
WE wrześniu wzbogacaliśmy swoją wiedzę między innymi na temat pracy służb ratowniczych. Spotkaliśmy się z pracownikiem Straży Miejskiej i Ratownikiem Medycznym, mieliśmy pieszą wycieczkę do Straży Pożarnej. Bardzo podziwiamy i doceniamy pracę lekarzy, ratowników, strażaków i policjantów. Znamy numery ratunkowe tych służb.
Z wielkim zaangażowaniem i radością robiliśmy ,, dinozaurowe” rysunki z życzeniami dla Blanki oraz zaproszenia na koncert dla Emerytowanych Nauczycieli.
 
Cieszymy się, że całe rodziny ,,MUMINKÓW’ świetnie bawiły się na Pikniku Integracyjnym.
 
Możemy też pochwalić się pięknym i bogatym kącikiem przyrody, systematycznie wzbogacanym o nowe okazy przyrodnicze.
 
Każdy dzień w przedszkolu wypełniony jest różnorodną aktywnością sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi dzieci. W ostatni wrześniowy wtorek w naszej sali było ,,niebiesko”, ponieważ obchodziliśmy DZIEŃ MORZA. Słuchaliśmy wierszy, piosenek i morskich opowieści, odgadywaliśmy o czym szumi ,,wielka morska” muszla, wspólnie zrobiliśmy ,,morze” pełne rybek, odnaleźliśmy MORZE BAŁTYCKIE na mapie. Teraz wielu chłopców marzy aby zostać marynarzem.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć , które przedstawiają nasze działania we wrześniu.
 
Skip to content