animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wrześniowa galeria działań grupy Motylki

Wrzesień w grupie Motylki

Nasz przedszkolak dobrze wie, że należy ruszać się – to hasło towarzyszyło nam przez cały wrzesień. Pogoda sprzyjała zabawom i gimnastyce w ogrodzie, a kto tylko mógł, przyjeżdżał do przedszkola na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Dzieciom spodobał się „Rowerowy Wrzesień”, a zbierane do książeczek naklejki były dopełnieniem radości.

Dbaliśmy o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach przedszkolnych: przypomnieliśmy grupowe umowy i kodeksy, a także omówiliśmy ponownie prawa i obowiązki przedszkolaków. Bardzo ciekawe były spotkania ze strażnikiem miejskim oraz ratownikiem medycznym. Pamiętamy numery ratunkowe i wiemy, jak udzielać pierwszej pomocy. Wiemy coraz więcej o zawodach: strażaka, policjanta i lekarza.

Wzięliśmy udział w akcji „Kartka dla Blanki” – rozumiemy, jak cenne jest zdrowie i życie. Była to dla nas ogromna przyjemność, aby spełnić dinozaurowe – rysunkowe marzenia urodzinowe powracającej do zdrowia dziewczynki.

Naszą wiedzę wzbogacamy w trakcie różnorodnych aktywności, lubimy codzienne czytanie, przeglądamy książki z naszej grupowej biblioteczki, potrafimy o nie dbać. Czytając je wzbogacamy i utrwalamy naszą wiedzę o ekologii, grzeczności i przyjaźni. Wiemy, że książki są skarbnicą wiedzy o świecie. Do czytania w domu zachęcamy również rodziców.

Coraz więcej potrafimy zrobić sami, poznaliśmy upcycling, lepimy z gliny, konstruujemy z resztek materiałów, tworzymy budując z klocków, rozwijamy wyobraźnię przy zagadkach – zawsze świetnie się bawimy. Ćwiczymy też nasze małe rączki w kolorowaniu, rysowaniu, wycinaniu i wielu innych aktywnościach w naszej sali. Wspólnie z Rodzicami zrobiliśmy podstawki sensoryczne, które służą nam do rozwijania: dotyku, wzroku, węchu a nawet słuchu – bardzo lubimy z nich korzystać.

Bardzo cieszymy się z obecności gości w naszym przedszkolu, dlatego już teraz przygotowaliśmy zaproszenia na Koncert Zimowy dla emerytowanych pań Nauczycielek, które z wielką przyjemnością odwiedzają nas od lat.

Podziwialiśmy piękny, kolorowy koniec lata w naszym ogrodzie, prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, razem z rodzicami bawiliśmy się na Pikniku Integracyjnym. Odwiedzili nas wtedy absolwenci naszego przedszkola – to nasze starsze rodzeństwo, tak szybko stali się uczniami. Dniem Morza pożegnaliśmy lato i wspominaliśmy je wykonując prace plastyczne w sali, ale też w naszym ogrodzie malując na folii. Na zdjęciach można zobaczyć jak miło spędzamy czas w przedszkolu – zapraszamy do galerii.

Skip to content