animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Rozpoczynamy nowy, kolejny projekt edukacji kulturalnej: Rękądzieło  upgradowane 😊

Resztki – upcycling

W dniu dzisiejszym odbyły się nasze pierwsze warsztaty z tegorocznego  projektu edukacji kulturalnej  RĘKĄDZIEŁO UPGRADOWANE o niespotykanym tytule – Resztki.

Co to jest resztka?

Od tego pytania rozpoczęliśmy spotkanie.

  • To coś niepotrzebnego.
  • Nie, to właśnie coś potrzebnego, ważnego!
  • Z resztek znajdujących się w lodówce mama przygotowuje pyszne danie.
  • Resztki starych zdjęć to nasze wspomnienia.
  • Resztki dinozaura mówią o dawnej historii.
  • Z resztek materiałów można coś uszyć.
  • Z resztek artyści tworzą dzieła sztuki!

Tak na to trudne pytanie odpowiadały nasze przedszkolaki.

Upcycling to  takie przetwarzanie materiału, które pozwala otrzymać coś o większej wartości, niż  rzecz przetworzona. Upcycling można uprawiać samemu i nie potrzeba do tego żadnej technologii. Oczywiście to, czy dany przedmiot ma wyższą wartość, niż inny jest kwestią subiektywnej oceny, ale to jest właśnie piękno upcyclingu.

Dziś wykorzystaliśmy nasze przedszkolne resztki by  tak jak artyści dla których odpady stały się modnym tworzywem stworzyć nasze wspólne upcyclingowe dzieła. Zaangażowanie przedszkolaków w nasze wspólne działania przerosło nasze oczekiwania. Kreatywność i wyobraźnia wypełniała naszą przedszkolną pracownię. Niektórym trudno było rozstać się ze swoimi dziełami, z pewnością upcycling zagości jeszcze w najbliższym czasie w naszych grupach

 Obejrzyjcie fotorelację . Świetnie się bawiliśmy !!!

A to dopiero początek naszego bardzo rękodzielniczego projektu😊

 

Skip to content