animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Metamorfozy – wytańcz swoją mandalę

Nasze dzisiejsze warsztaty rozpoczęliśmy od burzy mózgów: Co to jest metamorfoza? To jakaś zmiana, to spada z ziemi. Kiedy wyjaśniliśmy sobie, że metamorfoza to nie meteoryt i jest to przemiana zadaliśmy sobie drugie pytanie.

Co to jest mandala? To kolorowanka w kółku, w której wzór się powtarza. To jest takie coś, że jest.- tak na to pytanie odpowiedziały nasze przedszkolaki. A czy mandalę można wytańczyć???

Dzisiejsze warsztaty owocowały wieloma niespodziankami, które wykorzystywaliśmy do radosnej nauki przez zabawę. Tajemnicza walizka, odkrywała przed nami wiele ciekawych rekwizytów. Przy dźwiękach muzyki folkowej i współczesnej tworzyliśmy swoje taneczne mandale dołączając się do wizualizacji. Niczym koło gospodyń tworzyliśmy swoją warsztatową historię, jak prząśniczki tkaliśmy sobie świetną zabawę. Każda grupa podeszła do tematu w inny sposób. Do dyspozycji mieliśmy dwie sale z różnymi zadaniami. Jedni postanowili skupić się na tajemniczej walizce inni zapoznawali się z naszą tradycją i kulturą muzyczną wykorzystując do tego bum bum rurki. Śmiechom i żartom nie było końca. Odkrycie przez nasze przedszkolaki, że jeżeli czegoś bardzo chcemy to możemy to zrobić było fascynującym doświadczeniem. Okazało się, że wszystkie nasze przedszkolaki potrafią skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, są baaardzo cierpliwe i zaangażowane w grupowe działania,  z zaciekawieniem oczekują kolejnej wizyty naszych tajemniczych walizek, bo nie wszystko  co w nich jest zostało odkryte.

Skip to content