animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Galeria działań grupy Żabki w miesiącu wrzesień

Pierwsze dni w przedszkolu są dla dzieci nie lada wyzwaniem. Pojawienie się w nowym miejscu i otoczeniu jest dla nich pierwszym, ważnym sprawdzianem samodzielności i sprawności.

Za nami dni pełne emocji. Dzieci poznały nowe osoby, nawiązały pierwsze znajomości, wspólnie się bawiły, nauczyły się poruszać w nowej przestrzeni przedszkolnej, uczyły się nowego rytmu dnia. Brały udział w integracyjnych zabawach grupowych. Wiedzą już, gdzie znajduje się ich szafka w szatni, szuflada na prace plastyczne w sali, miejsce na ręcznik w łazience, ponieważ uczyły się rozpoznawać i zapamiętywać swoje znaczki, między innymi podczas pierwszych zabaw z kodowaniem. Poznały sygnały zapraszające na zbiórkę. Ustaliliśmy wspólnie, jak należy się zachowywać w pomieszczeniach przedszkolnych. Ustaliliśmy również, że dbając o zdrowie, powinniśmy codziennie kształtować nawyki higieniczne po zabawie i przed posiłkami – to jeden z naszych stałych punktów w rytmie dnia przedszkolnego. Gimnastykujemy nie tylko ciało, lecz także mózg, np. ucząc się rymowanek, rozwiązując zagadki czy ucząc się piosenek Metodą Dobrego Startu według Marty Bogdanowicz.

W tym miesiącu proponowane również zabawy miały na celu przybliżyć dzieciom, poznawane co dwa tygodnie, wartości – UPRZEJMOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Dzieci zrozumiały, że trzy magiczne słowa – proszę, przepraszam, dziękuję – sprawiają innym radość i potrafią zjednać drugą osobę. Maluchy nauczyły się chodzić w parach, to kolejna trudna umiejętność dla małego dziecka, ponieważ często musi pilnować sąsiada, który nie zawsze chce iść prosto przed siebie 

Maluchy odwiedziły kuchnię przedszkolną i wręczyły Paniom kucharkom laurkę, dziękując za pyszne jedzenie. Uczyliśmy się także rozpoznawać warzywa i owoce. 

W tym miesiącu dzieci poznały trzy nowe zawody: policjanta, lekarza i strażaka. Mieliśmy gościa – Ratownika medycznego. Poznaliśmy numer 112. 

Żabki biorą udział w ekologiczno – plastycznym projekcie edukacyjnym „Z darami natury świat nie jest ponury”, który ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz zapoznanie z ideą “zero waste”.

Spotkaliśmy się także z Przedszkolem nr 62, ale online! Połączyliśmy się z grupą „Jagódki”, które miały w tym dniu pasowanie. Życzyliśmy im powodzenia i zaśpiewaliśmy dla nich piosenkę.

We wtorek (28.09) w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Morza. Dzień ten to doskonała okazja do zgłębienia wiadomości o tematyce morskiej więc tak też uczyniliśmy. Słuchaliśmy szumu morskich fal, a także bawiliśmy się w zgadywanki.  Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Był to wyjątkowo niebieski dzień.

Skip to content