animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Galeria działań grupy Misie w miesiącu wrzesień

Miesiąc wrzesień upłynął nam na poznawaniu siebie. Uczyliśmy się co to są dobre maniery. Zrozumieliśmy, że dobre maniery to także kulturalne odnoszenie się do innych, tak by nikt nie czuł się obrażany czy krzywdzony. Stworzyliśmy kodeks przedszkolaka, ustalaliśmy zasady, które powinny obowiązywać w grupie przyjaciół, tak by wszyscy czuli się tu dobrze.

Uczyliśmy się orientować w schemacie własnego ciała, różnicować prawą i lewą stronę, aby świadomie poruszać się w przestrzeni. Zaczęliśmy poznawać litery oraz cyfry.

 Wrzesień był dla nas ważny pod względem nauki o bezpieczeństwie. Potrafimy wezwać pomoc przez telefon i wiemy, do jakich służb trzeba zadzwonić w określonych sytuacjach. Bardzo ciekawe były spotkania ze strażnikiem miejskim oraz ratownikiem medycznym.

Naszą wiedzę nieustannie wzbogacamy podczas różnorodnych zabaw. Codziennie przeglądamy książki z naszej grupowej biblioteki. Tworzymy gry planszowe, które pobudzają w nas kreatywność. Wiele projektów oraz zadań robimy w małych grupach, dzięki czemu uczymy się współdziałania. Coraz więcej potrafimy zrobić sami. Konstruujemy różne budowle oraz ćwiczymy sprawność manualną poprzez kolorowanie, rysowanie, wycinanie i wiele innych aktywności.

Bardzo lubimy zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia sportowe. Na zdjęciach można zobaczyć jak miło spędzamy czas w przedszkolu – zapraszamy do galerii.

Skip to content