animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Ratownictwa Medycznego

Początek roku przedszkolnego to doskonała okazja do przypomnienia i utrwalenia zasad bezpieczeństwa.

We wszystkich grupach w naszym przedszkolu przeprowadzono wiele zabaw i zajęć związanych ze służbami ratowniczymi tj. policja, ratownictwo medyczne i straż pożarna. Dzieci oglądały ilustracje, wysłuchały wierszy, opowiadań i piosenek. Wykonały piękne prace plastyczne.

Dowiedziały się, że 13 września obchodzony jest DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO. Nasze przedszkolaki poznały trudną, potrzebną i bardzo odpowiedzialną pracę ratowników medycznych. Wiedzą, że ratownicy każdego dnia ratują życie i zdrowie wielu osób.

Wielką niespodzianką dla dzieci była wizyta Ratownika Medycznego, który w stroju służbowym opowiadał im o swojej pracy, pokazał torbę ratowniczą i jej zawartość, przedstawił kilka czynności ratowniczych.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz znajomością numerów alarmowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Skip to content