animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Droga do naszego przedszkola “Drogą na szóstkę”

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Od początku września, przy placówkach zlokalizowanych przy ul. Hirszfelda 11, wprowadzone będą zmiany poprawiające bezpieczeństwo drogowe. To element programu „Droga na szóstkę”, do którego zgłosiła się SP 323. Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli zgłaszało potrzeby podjęcia działań, które zwiększą ich komfort i bezpieczeństwo w drodze na zajęcia. Po sąsiedzku, ze zmian skorzysta też Przedszkole nr 50.

W ubiegłym roku szkolnym Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził szeroki audyt infrastruktury drogowej w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przedszkola. Wyniki wskazują, że jednym z problemów jest mieszanie się ruchu samochodowego i pieszego, duże natężenie pojazdów na wąskich osiedlowych uliczkach oraz parkowanie w sposób niezgodny z przepisami. Jedną z rekomendacji jest ograniczenie ruchu samochodowego w godzinach szczytu porannego.

Rano, pomiędzy 7:30 a 8:15, ul. Hirszfelda stanie się „Szkolną ulicą”, czyli wprowadzony zostanie na niej zakaz wjazdu – zarówno od strony północnej – od ul. Płaskowickiej, jak i południowej – od ul. Gandhi. Zmiana ma na celu znaczne ograniczenie ruchu samochodowego w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przedszkola, a więc na trasie dojścia blisko tysiąca uczennic, uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców. Lokalnie, poza zwiększonym bezpieczeństwem, poprawi się też jakość powietrza (brak pyłów i spalin) oraz zmniejszy hałas.

Zakaz wjazdu w ul. Hirszfelda nie będzie dotyczył rowerzystów oraz mieszkańców posiadających identyfikatory. Wyjazd z ulicy, pozostanie możliwy.

Jeżeli:

  • Odprowadzasz swoje dziecko do przedszkola pieszo lub np. rowerem – Wasza droga powinna stać się bardziej komfortowa. Unikniecie kluczenia pomiędzy manewrującymi autami rodziców.
  • Podwozisz dziecko do przedszkola w godz. 7:30-8:15 samochodem – w sąsiedztwie, w odległości kilku minut spacerem, z każdej strony przedszkola, znajdują się parkingi, na których możesz prawidłowo zaparkować i odprowadzić dziecko do przedszkola. Może spakujecie do bagażnika rowerek lub hulajnogę, by trasę pokonać szybciej?. Te cenne poranne kilka minut dojścia to może być dobry, aktywny początek dnia. Pamiętaj, by doliczyć ten czas do podróży, dzięki czemu może uda się uniknąć stresu związanego z pośpiechem.

Dodatkowo, w Przedszkolu nr 50 startujemy pilotażowo z akcją promującą aktywność. Za dojazd do przedszkola na hulajnodze, rowerze lub rolkach (przynajmniej kilkaset metrów), dzieciaki dostaną naklejki do swojej książeczki „rowerowej”. Dla aktywnych przedszkolaków na koniec miesiąca będą drobne upominki, jednak już sam ruch i zdrowie, to wspaniała nagroda.

Pobierz (PDF, 2.61MB)

Skip to content