animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

VII Rodzinne Wierszykowanie

W dniu 08.06.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się już po raz siódmy „Rodzinne Wierszykowanie”. Celem przeglądu „Rodzinnego Wierszykowania” jest zainteresowanie dzieci poezją dziecięcą, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie dzieci do występów na scenie. Do konkursu  zgłosiło się 13 odważnych artystów, którzy na naszej przedszkolnej scenie zaprezentowali niezwykły talent aktorski i recytatorski.

Nasi mali artyści wraz z rodzicami przedstawili przygotowane przez siebie interpretacje znanych utworów. Jeden z odważnych artystów zaprezentował nawet wiersz w języku słowackim, który został nagrodzony gromkimi brawami. Tego dnia mieliśmy okazję przenieść się do krainy wierszy takich pisarzy jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Janina Porazińska. Dzieci w towarzystwie swoich najbliższych – mam, tatusiów, a nawet rodzeństwa recytowały takie wiersze jak: „Abecadło”, „Okulary”, „Idzie Grześ przez wieś”, „Skarżypyta”, Tydzień”, „Na wyspach Bergamutach”, „Bajka iskierki”. Nie zabrakło ciekawych i pomysłowych rekwizytów, co uatrakcyjniło występy dzieci.

Występy wszystkich artystów zostały nagrodzone dużymi brawami. Na koniec, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom  i książeczkę.

Pragniemy ogromnie podziękować wszystkim artystom za trud, zaangażowanie, dostarczenie nam niezapomnianych emocji i przeniesienie nas do wyjątkowej krainy poezji dziecięcej.

Do zobaczenia za rok!

Skip to content