animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Pszczółki – „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – wycieczka do Powsina

Wszyscy niecierpliwie czekaliśmy na wycieczkę autokarową do Powsina na Farmę Cztery Pory Roku i zastanawialiśmy się czy pogoda dopisze… Dopisała! 🙂 W poniedziałek 7 czerwca pierwsze grupy dzieci już o godzinie 8:15 rano zajęły miejsca w autokarach i ruszyły ku przygodzie!

Wszystkie grupy miały ogromną przyjemność i radość wziąć udział w zabawach na farmie Cztery Pory Roku w Powsinie. Program wycieczki obejmował kilka aktywności prowadzonych przez doświadczonych animatorów. Podczas pobytu na farmie dzieci wspólnie zastanawiały się czy warto się ruszać, co jest dla nich lepsze – plac zabaw czy konsola do gier. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o różnorodnych dyscyplinach sportowych, i zadziwiających rekordach. Dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych i zabawach ruchowych. W międzyczasie bawiły się na placach zabaw i w labiryncie.

W nagrodę za aktywny udział w zabawach – wszystkie przedszkolaki wykonały ozdobne medale, a następnie zjadły „przepyszne” kiełbaski, choć godzinę wcześniej była zupka pomidorowa 🙂 Apetyty nam dopisywały!

W tzw. międzyczasie nie zabrakło też „wiejskich” atrakcji – przedszkolaki zwiedzały zagrody ze zwierzętami, mogły dotknąć i nakarmić zwierzątka, dowiedzieć się jak żyją, co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja czy warchlak to samo co prosiak. W zagrodzie czekały na dzieci owieczki, czarny baranek, koza i kucyki, świnki wietnamskie, przepiórki, koguty, kaczki, króliki, indyki i świnki morskie.

To był bardzo ciekawy i udany dzień. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, bo – jak wiadomo – to co dobre, szybko się kończy 🙂

Skip to content