animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂

„Książka umiejętnie dobrana ma szansę wzmacniać to, co w człowieku najlepsze, stać się ważnym elementem w samorozwoju człowieka, pozwala na wydobycie maksimum z ludzkich możliwości, dyspozycji i zdolności, jeśli zaistnieje współbrzmienie między jego treścią a potrzebami odbiorcy” J. Papuzińska.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęliśmy „VII RodzinnymWierszykowaniem”. Wysłuchaliśmy reprezentantów wszystkich grup, którzy w towarzystwie rodziców i rodzeństwa recytowali ulubione wiersze. Każda grupa wiekowa poznawała twórczość jednego, wybranego pisarza.

3-latki (Pszczółki, Żabki) – Julian Tuwim

4-latki (Krasnale i Smerfy) – Jan Brzechwa

5-latki (Muminki) – Dorota Gellner

6-latki (Misie i Motylki) – Danuta Wawiłow

Dzieci przynosiły do przedszkola własne książki, codziennie czytały wybrane wiersze. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady dbania o książki, umowy dotyczące zachowania się w bibliotece i czytelni. Podziwiały ciekawe ilustracje. Dzieci samodzielnie rysowały zainspirowane wierszami różnych autorów oraz zrobiły wystawę prac na tablicy w szatni. Dzieci śpiewały piosenki, lepiły z plasteliny, uczyły się wierszy na pamięć, tworzyły zakładki oraz swoje książeczki, które ozdobiły według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się również dużą pomysłowością podczas tworzenia własnych wierszyków i rymowanek.

Lektura wierszy autorów wyzwalały w dzieciach wiele emocji, pozwalały poznać różne ludzkie słabości ukryte często w zabawnych historyjkach. Z dużą przyjemnością będziemy jeszcze nie raz wracać do twórczości Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow.

Skip to content