animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Cygańska muzyka w przedszkolu

Co w cygańskiej duszy gra ? Takie pytanie można zadać po środowym koncercie muzycznym dzieciom z naszego przedszkola i wszystkie na pewno chórem zawołają: muzyka i taniec. Dzieci niezwykle żywiołowo reagowały na porywające dźwięki akordeonu i śpiew solistki a i tańce w rytm muzyki cygańskiej wychodziły nam wszystkim tak, jakby były ćwiczone od dawna.

Co to cygańskie bajanie też się mogliśmy przekonać i daliśmy mu się ponieść, ponieważ z niezwykłą uwagą i w ciszy przedszkolaki wysłuchały opowiadania o taborach, którymi podróżują i w których mieszkają całe rodziny, o wieczornych spotkaniach przy ognisku, wspólnych śpiewach, tańcach, wróżeniu z dłoni i przepowiadaniu przyszłości z kart. Wiemy też, że cygańscy chłopcy to najlepsi kowale a dziewczęta uwielbiają błyskotki i świecidełka a najbardziej takie zrobione ze złotych monet.

Podsumowaniem spotkania był wspólny koncert artystów i dzieci, które skoczne cygańskie rytmy wygrywały na instrumentach perkusyjnych. Jak wspaniale się bawiliśmy można zobaczyć na poniższych zdjęciach – zapraszamy.

Skip to content