animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

1 czerwca – Przedszkolne Królestwo Dzieci

Dzień Dziecka to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto. Żeby ten dzień był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów.

Tego dnia przedszkole zmieniło się w Królestwo Dzieci – w każdej dzień zaczęliśmy od ukoronowania wszystkich księżniczek i królewiczów 🙂

U nas jednym z pomysłów było zorganizowanie dzieciom kosmicznej przygody, czyli Planetarium. Każda grupa razem z Jasiem, Małgosią i ich mamą wyruszyła na kosmiczną wyprawę, podczas której dzieci odwiedziły najdalsze zakątki kosmosu. Poznały gwiazdozbiory i historie z nimi związane, poleciały na Księżyc i przyjrzały się naszej planecie z daleka. Zaznajomiły się również z Układem Słonecznym i jego planetami. Nie zabrakło informacji na temat najsłynniejszego kosmicznego teleskopu Hubble’a.

Drugim pomysłem było zorganizowanie zabaw sensorycznych, które dzieci tak bardzo lubią. Przy 9 stoliczkach zgromadzone zostały różnorodne  ćwiczenia sensoryczne rozwijające zmysły. Zdjęcia poniżej pokazują, że do zabaw sensorycznych można wykorzystać różnorodne materiały(niemal wszystko, co tylko nam wpadnie w ręce), można je także zrobić samemu lub  z dziećmi. Nasze zabawy zostały wykonane przez panie nauczycielki, a my zachęcamy do podjęcia próby powtórzenia ich w domu. Wystarczymy my sami i nasze chęci. A radości przy zabawie jest baaardzo dużo!

Z okazji tego dnia zorganizowaliśmy też dla dzieci różne zabawy w salach i ogrodzie. W salach odbywały się zabawy przy muzyce oraz integracyjne. W ogrodzie odbywały się zawody sportowe, zabawy grupowe. Nie zabrakło baniek mydlanych, wiatraczków itp. W ruch poszły kolorowe chusty animacyjne, balony i piłki. Nie zabrakło też malowania buziek dziecięcych.

Daliśmy też dzieciom możliwość twórczej zabawy – malowaliśmy nasz przedszkolny mural, a gdy brakowało miejsca przy murze, to chodnik w ogrodzie dał możliwość stworzenia autorskich prac kolorową kredą.

Wszyscy, że dzieci nie potrzebują drogich prezentów, ale potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  Jednak bez drobnych prezentów nie mogło się obyć – wszystkie przedszkolaki dostały kolorowanki XXL 🙂

A na podwieczorek były oczywiście lody 🙂

Skip to content