animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wyłącz ograniczenia, włącz kreatywność, czyli warsztaty „Moja Warszawa – Photony w naszym mieście”

Po czasie wytężonej pracy i przerwie spowodowanej zamknięciem przedszkola skończyliśmy makietę naszego miasta – Warszawy. Powstał Pałac Kultury, Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Rotunda a także budynek Urzędu dzielnicy, budynek naszego przedszkola oraz bloki, jak przystało na mieszkańców dużego miasta i dzielnicy Ursynów J Zdanie nie było łatwe, ale pomysłowość dzieci i ich pań dała wspaniałe efekty.

W naszym miniaturowym mieście można się teraz świetnie bawić! Można również do tej zabawy wykorzystać Photony i rozpocząć kolejne wyzwanie z kodowania.

Takie podróże bez wyjeżdżania, czyli zwiedzanie i przeżywanie fantastycznych przygód w naszym rodzinnymi mieście oraz zapoznawanie się z wybranymi legendami warszawskimi i charakterystycznymi miejscami stolicy wypełniły w całości dwa spotkania warsztatowe w dniach 12 i 14 maja.

Nasze przedszkolaki znają już Photony, te małe robociki wywołują zawsze dużo radości i emocji, a tym razem było ich aż cztery! Zatem rodzina Photonów nam się powiększyła J

 I właśnie te Photony zabrały dzieci na wycieczkę po Warszawie. Zadaniem dzieci było zaprogramowanie trasy zwiedzania, po uprzednim przygotowaniu makiety, czyli ustawieniu przygotowanych wcześniej charakterystycznych obiektów naszego miasta. Oprowadzenie Photonów, opowiedzenie o im tym, co zobaczyły na trasie zwiedzania, to zadanie dla zaawansowanych programistów. I takimi okazały się być nasze przedszkolaki, które świetnie sobie z tym poradziły. Jak się okazało rzeczywistość, w której dane jest dorastać naszym maluchom jest całkowicie inna niż ta, którą pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Dzisiaj, zdolność kodowania pojawia się u dzieci w tym samym czasie co umiejętność czytania i pisania, a sam świat robotyki stał się dla nich codziennością.

Majowe zajęcia z Photonami miały na celu rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia, ucząc efektywnego rozwiązywania problemów. Pokazały dzieciom  praktyczne wykorzystanie tabletów i smartfonów, oswajały je z nowymi technologiami oraz rozwijały wyobraźnię przestrzenną. A przy tym pokazały, że Warszawa jest niewątpliwie ciekawym miastem, pełnym atrakcyjnych miejsc, ale także sprzeczności i kontrastów.

Skip to content