animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Witajcie ziemianie, szukamy kodu da Vinci!

Kodowanie nie tylko na dywanie, spotkania z robotami to zajęcia, które fascynują nasze przedszkolaki nie od dziś .  W nietypowy sposób z małym opóźnieniem obchodziliśmy Światowy Dzień Sztuki.

Do naszych przedszkolnych warsztatów wykorzystaliśmy technologię TIK. Interaktywna prezentacja ( do której link podajemy poniżej), magiczny dywan oraz Photony sprawiły, że wszystkie dzieci były bardzo skoncentrowane na wykonywaniu zadań i cierpliwie czekały na swoją kolej.

Własne święto sztuka otrzymała niedawno, bo dopiero w 2011 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych. Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów w dziejach ludzkości Leonardo da Vinci-włoskiego malarza, rzeźbiarza, wynalazcy, pisarza, muzyka i filozofa. To właśnie dzień jego urodzin

15 kwietnia – od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki. To nie ostatnie spotkanie z Photonami w tym roku szkolnym. Roboty obiecały nam, że niedługo nas odwiedzą razem ze swoimi kolegami😊

 

Skip to content