animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Warszawa grami tworzona

Gry planszowe uczą logicznego myślenia, współzawodnictwa, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, uczą strategii. Przede wszystkim są gwarancją udanej zabawy dla każdego. W naszym przedszkolu gry planszowe, zręcznościowe, logiczne są  używane przez dzieci każdego dnia. Na dzisiejszych warsztatach  w naszych głowach szukaliśmy odpowiedzi na pytania o Warszawie. Wszystkie przedszkolaki grały w grę wielkoformatową, dzieci były pionkami, kapitanami drużyn. Wspólnie odpowiadały na pytania, począwszy  od tych łatwiejszych np.  Jak nazywa się stolica Polski? Jaki jest herb Warszawy? Jak nazywa się  dzielnica w której mieszkasz? Wiele uśmiechu  przysporzyły przedszkolakom te  trudniejsze  pytania np. Jak myślisz co w gwarze warszawskiej oznaczały słowa: andrus, syreni gród, ancug, arbuz. Czy wiecie państwo, że najstarszy świecki pomnik czyli kolumna Zygmunta III Wazy była kiedyś fontanną? Nasze przedszkolaki już o tym wiedzą😊 Każda grupa  z pomocą swoich pań tworzy grupowe gry o Warszawie, które będzie można obejrzeć w piątek na wystawie w szatni.

Skip to content