animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Uwaga! Przedszkole zamknięte w dniach 8.03 – 12.03.2021r.

Szanowni Państwo,

W najbliższym tygodniu, tzn. 8.03 – 12.03.2021r. przedszkole pozostanie nadal zamknięte. Liczba pracowników chorych na COVID-19 oraz pozostających na kwarantannie (często z objawami wskazującymi na zakażenie koronawirusem) jest tak duża, że pomimo szczerych chęci i ogromnego zaangażowania wszystkich zdrowych jeszcze pracowników nie jesteśmy w stanie zagwarantować właściwej opieki dzieciom, wyżywienia oraz bezpiecznych i higienicznych warunków.

Chciałabym podkreślić, że nie tylko pracownicy, ale także i rodzice zgłaszają nam zachorowania na COVID-19 dzieci oraz dorosłych członków rodzin, ich samych. Są to zgłoszenia z kilku już naszych przedszkolnych grup. Bezsprzecznie wskazuje to na konieczność przerwania tego kręgu zakażeń.

Pan Burmistrz Dzielnicy Ursynów, rozumiejąc powagę sytuacji, widząc, jak wątłe są nasze przedszkolne siły, jak wielka jest siła rażenia wirusa, przychylił się do wniosku o zawieszenie zajęć na kolejny tydzień. Zarówno Pan Burmistrz, Pracownicy Wydziału Oświaty i ja – Dyrektor Przedszkola zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże to oznacza komplikacje dla większości z Państwa.

Jednak po naszym ostatnim apelu i Państwa odzewie na niego wiem, że nas rozumiecie i wspieracie. Bardzo Wam za to dziękujemy!

Kolejny tydzień bardzo prosimy o spędzenie w szczególnej czujności w kwestiach zdrowotnych. Matematyka nas niestety zwodzi – po 10 dniach od zamknięcia przedszkola nadal pojawiają się nowe przypadki zachorowań u pracowników oraz dzieci i ich rodzin. Obserwujcie Państwo pilnie i dzieci i siebie. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości – róbcie testy. W ten sposób możemy wszyscy razem przyczynić się do bezpiecznego otwarcia naszego przedszkola w przyszłym tygodniu, a przede wszystkim do bezpiecznego powrotu do normalnego (o ile czasy pandemii można nazwać normalnymi) funkcjonowania placówki.

Mamy nadzieję, że 15 marca spotkamy się już z powrotem w placówce. Życzę Państwu i dzieciom  zdrowia, podobnie jak wszystkim pracownikom, którzy zmagają się teraz z koronawirusem w swoich domach.

Z poważaniem i jednocześnie gorącymi pozdrowieniami –

Anna Kwiatkowska – Dyrektor Przedszkola Nr 50 w Warszawie

Jednocześnie przypominamy, iż w sytuacji zamknięcia przedszkola  rodzic może skorzystać z zasiłku opiekuńczego: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/nieprzewidziane-zamkniecie-zlobka-przedszkola-lub-szkoly-mozesz-skorzystac-z-zasilku-opiekunczego/3177362

 

 

 

Skip to content