animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Muzyczna awangarda kolorem i światłem malowana.

Dziecięca W.A.W.A 11.01.2021

Muzyczna awangarda kolorem i światłem malowana.

Tytuł „ ojca nowej muzyki w Polsce” słusznie należy się Bogusławowi Schaefferowi. Na gruncie polskim artysta był pionierem wielu awangardowych innowacji (muzyka elektroniczna i konkretna, muzyka graficzna, aleatoryczna, teatr instrumentalny), a także zaproponował wiele indywidualnych i oryginalnych rozwiązań kompozytorskich. W odniesieniu do muzyki termin „awangarda” często oznacza to, co wykracza poza estetyczne przyzwyczajenia słuchaczy. Za awangardę  muzyczną może dziś uchodzić włączanie dźwięków w rozmaite „pozamuzyczne” konteksty wizualne tworzone za pomocą cyfrowych technologii. Elementy takich działań odnajdziemy m.in. w utworach Jagody Szmytki.

Przy dźwiękach muzyki awangardowej oddaliśmy się dziś radosnemu tworzeniu na blatach świetlnych. Blaty led  to wspaniała zabawa, doskonała  nauka, ćwiczenie zmysłów, koncentracji uwagi  i rozwój wyobraźni. Blaty są narzędziem do przeprowadzenia różnego rodzaju kreatywnych zadań. Praca ze światłem led działa relaksująco i odprężająco a skupienie i koncentracja uwagi towarzyszące zadaniom przy blatach świetlnych uaktywnia potencjał twórczy. Kiedy dołączyliśmy do tych działań muzykę  i wizualizacje świetlne, daliśmy sobie możliwość doświadczania i rozwijania wyobraźni .

Gra światłem i kolorem na dzisiejszych warsztatach projektowych wzbudziła ogromny zachwyt wśród dzieci, „ochom” i „achom” nie było końca. Czas spędzony z panią Moniką, jak zwykle, minął za szybko😊.

Ciekawość przedszkolaków została rozbudzona – cel został osiągnięty 😊.

 

Skip to content