animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

,, Wiedzę mam bo w gry planszowe gram’’ – Klub Gier Planszowych w grupach 6 – latków

,, Wiedzę mam bo w gry planszowe gram’’

Od września 2020 r. wszystkie grupy dzieci 6-letnich uczestniczą w każdy wtorek w spotkaniach Klubu Gier Planszowych. Do niewątpliwych korzyści wynikających z wykorzystywania gier planszowych w edukacji przedszkolnej można zaliczyć rozwijanie spostrzegawczości, orientacji przestrzennej, pamięci, logicznego myślenia, refleksu oraz sprawności motorycznej dzieci. Granie w „planszówki” pomaga zatem rozwijać sferę poznawczą oraz motoryczną naszych przedszkolaków. Należy też zwrócić uwagę na pozytywny wpływ korzystania z gier planszowych przez dzieci na ich rozwój społeczno-emocjonalny. Uczą się bowiem nawiązywać relacje społeczne, współdziałać w grupie i przestrzegać określonych reguł. „Planszówki” stwarzają także okazję do odnoszenia sukcesów przez dzieci, ale też czasami do radzenia sobie z porażką.

Misie i Motylki niezwykle chętnie uczestniczą w grach planszowych i stolikowych. Często sięgają po nie również w swoim czasie wolnym. W każdej z grup powstał kącik gier planszowych i puzzli. Branie udziału w spotkaniach Klubu Gier Planszowych wzmacnia pozytywny stosunek dzieci do gier planszowych, wyrabia w nich nawyk takiego sposobu spędzania wolnego czasu, co jest niezwykle cenne w dobie technologii komputerowej, która zapewnia rozrywkę, jednak pozbawia użytkownika obcowania z innymi graczami.

W przyszłym semestrze w ramach podsumowania działań Klubu Gier Planszowych pragniemy zorganizować wspólną rywalizację pomiędzy dwiema grupami naszych najstarszych przedszkolaków. Będzie ono okazją nie tylko do spędzenia czasu w miłej atmosferze, ale także do zabawy i integracji grup. Wspólne rozgrywki udowodnią, że gry planszowe  mogą sprawić wiele radości.

Skip to content