animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Ferie z przedszkolem – Kodowanie to frajda!

MISTRZ KODOWANIA! KODOWANIE TO FRAJDA!

“Mistrzowie Kodowania” to pięciodniowe, zimowe zabawy z kodowaniem. Głównym celem wyzwania jest wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych oraz propagowanie nauki tak zwanego trzeciego języka świata, za który już dziś uznawane jest programowanie.

Kodowanie, to trzeci język świata? O co chodzi? O programowanie. To właśnie możliwość kreowania rzeczywistości podbija dzisiejszy świat. Tak jak uczymy się angielskiego – bo jest on niezbędny by  sprostać wyzwaniom naszych czasów, tak dzisiaj językiem komunikacji jest język programowania  – wymuszają to cyfryzacja i rozwój technologii.

Języki programistyczne nie są już tylko domeną informatyków, lecz narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Poza tym nauka programowania to metoda kształcenia pożytecznych kompetencji, mianowicie: myślenia przyczynowo-skutkowego, analityki, kreatywności, czy pracy w zespole.

Chcemy pokazać, że nauka podstaw kodowania może być świetną zabawą i dobrym pomysłem na spędzenie czasu wolnego. Nie musi się też wiązać z pracą na komputerze. Dołącz do wyzwania i wspólnie z dziećmi połącz tematykę zimowych zabaw z kodowaniem.

Swoje prace przynieście do przedszkola. Na końcu otrzymacie dyplom i mały upominek.

Uruchom wyobraźnię, znajdź chwilę czasu i… do dzieła! Powodzenia!

Skip to content