animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Ferie z Przedszkolem

Kochane Dzieci 😊
Takich ferii jeszcze nie było!!
 
Ze względu na pandemię większość atrakcji jest niedostępna, pogoda nam raczej nie sprzyja… Wiele z Was nie przychodzi jeszcze do przedszkola, choć zapewne wkrótce się spotkamy 😊
Ale mamy dla Was małą, styczniową niespodziankę😊🙄
 
Wraz z zaprzyjaźnionym Przedszkolem 412 chcemy przedstawić Wam przepis na udane ferie.
Na naszej stronie internetowej codziennie będziemy proponować Wam zadania, zabawy do wykonania.
Pomimo braku śniegu, my się w ferie mamy zamiaru świetnie bawić. Z nami nie ma nudy!
 
Na początku chcielibyśmy polecić „Cudownego chłopaka”, film familijny z 2017r w reżyserii Stephen’a Chbsky’iego. Powstał on na podstawie książki pod tym samym tytułem R.J. Palacio (właściwie Raquel Jarmillo).
Jest to powieść o chłopcu, którego twarz od urodzenia, pomimo wielu operacji, jest zdeformowana. Głównego bohatera (Auggi’ego) poznajemy w momencie, kiedy po kilkuletniej nauce w domu z mamą, rozpoczyna naukę w szkole. Jak zareagują na niego rówieśnicy? Czy Auggi poradzi sobie w nowej rzeczywistości? Sprawdźcie sami.
Historia Auggi’ego uczy empatii. Choć porusza trudne tematy warto obejrzeć go nawet z maluchem i porozmawiać o tym, że ludzie różnią się między sobą; kolorem skóry, wzrostem, czy sprawnością. Jedni poruszają się na nogach, inni na wózku. Jedni widzą i słyszą, a drudzy nie. Mimo tych różnic wszyscy chcemy mieć przyjaciół i być szczęśliwi. Dlatego jeśli ktoś jest inny niż my, nie może, albo nie umie czegoś zrobić to pomóżmy. Poszukajmy innej zabawy, w której będą mogli wziąć udział wszyscy. Spróbujmy się zaprzyjaźnić. Spróbujmy zrozumieć emocje rodziców wobec swojego niepełnosprawnego dziecka czy starszego rodzeństwa, które czuje się jakby zostało zepchnięte na drugi plan.
W filmie występują: Julia Roberts, Jacob Tremblay, Owen Wilson i innych.
 
„Cudowny chłopak” wzrusza, ale też ładuje widzów pozytywną energią, jednym dając, a drugim przywracając nadzieję w dobroć ludzi, bo przecież „wszyscy jesteśmy wyjątkowi”.
 
Cudowny chłopak dostępny jest na wielu platformach filmowych.
 

Skip to content