animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Pluszowego Misia – nieocenionego przyjaciela wszystkich dzieci

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień 25 listopada jest przez nas corocznie wyczekiwany. Wiąże się to z obchodami Dnia Pluszowego Misia i wszyscy – duzi i mali – lubimy nasze przedszkolne, misiowe atrakcje.

W tym roku wszystkich zaskoczyła pani Dyrektor, pani Ilona i pani Monika, które już od rana witały wszystkich przebrane za niedźwiedzice. Miś był oczywiście bohaterem dnia i jemu dedykowaliśmy wszystkie aktywności.

Było dużo okazji do spontanicznych rozmów, wymiany przeżyć związanych z misiami. Dzieci zapoznały się z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, oglądały wystawki tematyczne, książeczki z misiem w tytule, obrazki zaczerpnięte z bajek oraz ze świata przyrody. Po śniadaniu udaliśmy się na artystyczne warsztaty z panią Moniką. Były tańce, zagadki, prezentacje oraz oczywiście działania plastyczne – ozdabianie sylwetek misia według własnego pomysłu. Przypomnieliśmy sobie misie ze znanych filmów i książek. Naszym zabawom w grupach również towarzyszyły pląsy, zabawy naśladowcze i piosenki związane z misiem: Jadą, jadą misie; Stary niedźwiedź mocno śpi; Pokochaj pluszowego misia; Prawa łapka, lewa łapka.

Smerfowe działania plastyczne wiązały się z emocjami, które towarzyszą dzieciom – wszyscy przecież wiemy, że miś jest lekarstwem na dziecięce smutki i radości. Dzień Pluszowego Misia był świetną okazją do utrwalania dobrych manier, zgodnej zabawy z innymi dziećmi , przypominał też o poszanowaniu zabawek. W tym roku misie musiały zostać w domu, ale dzieci mówiły nam, że niektórzy mają w domu misie, które mają już wiele lat, wcześniej należały do rodziców lub dziadków, a teraz służą kolejnemu pokoleniu dzieci i są ich przyjaciółmi, wywołują uśmiech, potrafią pocieszyć, osuszyć łzy, pomagają usnąć i znają wiele dziecięcych sekretów.

Motylki poznały historię Dnia Misia, wykonały przestrzenną pracę plastyczną. Brały udział w Pluszowo – Misiowo – Gagatkowym wyzwaniu. Dzieci wykonały szereg zadań z listy i zanotowały je w tabelce. Wyzwanie było podzielone na kilka części: poranna rozgrzewka, kolorowo przed obiadem, misiowe zawody, milusińskie wyciszenie. Motylki wykonały wszystkie zadania świetnie się przy tym bawiąc.

W Pszczółkach każdy miał okazję opowiedzieć o swoim ukochanym przytulaku, rozmawialiśmy dlaczego tak kochamy te nasze misie i dlaczego są dla nas takie ważne. Oglądaliśmy też obrazki znanych misiów z różnych bajek. Z okazji misiowego Święta zatańczyliśmy „Taniec misia z pajacykiem”. Pszczółki też dzielnie dobierały misie w pary oraz zgadywały o którym misiu Pani opowiada. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną, cudowne Misie z płyt CD. Na koniec każda Pszczółka dostała odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia.

Muminki również od rana dzieliły się wrażeniami o swoich misiach i opowiadały do czego im one służą – do przytulania, pocieszania i do utulania.

Nie zabrakło też wspólnej, tanecznej zabawy przy piosence „Jadą, jadą misie…”, zabawy logopedycznej przy wierszyku „Rysujemy Misia”. Wierszyk ten posłużył też do wykonania pracy plastycznej „Mój Miś”. Niepowtarzalne Misie Muminki utulały przy piosence pt.: ”Miś ma w oczach szklane kulki…”.

Tego dnia odbyły się również warsztaty artystyczne, poświęcone misiom i ich wielbicielom 🙂

Dzieci miały okazję wykazać się znajomością różnych pluszowych misiów – m.in. Yogi, Kubuś Puchatek, Balloo, Coralgol itd. Zabawa była doskonała, bo można było układać puzzle na dużym ekranie, rozwiązywać zagadki, czy połączyć w pary misie. Przedszkolaki miały tez okazję radośnie zatańczyć  oraz  ozdobić swojego własnego Misia.

Warto też dodać, że wszystkim baaardzo smakował dzisiejszy podwieczorek. Z okazji święta niezastąpionego przyjaciela dzieci – Pluszowego Misia – wszystkie grupy samodzielnie przygotowały podwieczorek – „misiowe kanapki”. Do naszych kanapek wykorzystaliśmy pastę z  bananów, awokado, daktyli i kakao, która stała się buzią misia, uszy i mordkę stworzyliśmy przy użyciu plasterków banana, a oczy były prawdziwie borówkowe 🙂

Dzień Pluszowego Misia był bardzo udany, a w naszej galerii mamy na pamiątkę wiele ciekawych zdjęć.

 

Skip to content