animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Nuda nie nudzi. Nuda jest super.”

Nasze dzisiejsze warsztaty zawierały mnóstwo pytań, na które wspólnie staraliśmy się znaleźć odpowiedzi. Co to jest nuda? Czym jest kreatywność? Co by było gdyby motyle były wielkości krów? W jaki sposób można pogłaskać żyrafę po głowie?  Co znajduje się na obrazach w których malarze przez przypadek wycięli fragmenty swoich dzieł? Zadania przygotowane w wirtualnej prezentacji przyniosły dzieciom wiele radości, rozbudziły ich wyobraźnię i uaktywniły kreatywność. Zapraszamy wszystkie rodziny do kreatywnej zabawy w chłodne jesienne wieczory. Link do prezentacji podajemy poniżej.

Odpowiedzi  na powyższe pytania były bardzo różne…….

Odpowiedzi naszych przedszkolaków:

Co to jest nuda?

 No jak się nudzi to jest nuda. Jak nie można wychodzić na dwór to jest nuda. Jak nie można oglądać bajek. Nudno jest kiedy pada deszcz. Jak mi jest nudno to zachce mi się czasem zagrać w gry. Nudno jest nic nie robić. Nudzić się to znaczy, że nie wiemy w co się bawić. Oglądać cały dzień bajki – to można się zanudzić. No jak nuda na puda. Nuda jest wtedy kiedy mama maluje paznokcie. Nie mamy pomysłów co robić, wtedy jest nuda. Jak się z bratem nudzę to wymyślamy sobie jakiś pomysł.

Dlaczego nuda jest super?

  • Nuda jest fajna bo można robić fajne rzeczy.
  • Bo pani Monika tak napisała.
  • Bo można wymyślić coś fajnego jak się nudzimy.

Co to jest kreatywność?

Trzeba mieć talent do tego i jeszcze coś wymyślać. Jak tworzysz. Malowanie to kreatywność. Kreatywność to coś wymyślać, układanie, pisanie, malowanie.

I nowy wyraz i jego znaczenie, o którym usłyszeliśmy dziś od dzieci: „rozcieszony” to ktoś pełen pozytywnych emocji 😊

Sprawdziliśmy czy pantomima to dobry sposób na nudę. Improwizacje z rekwizytami okazały się wspaniałą twórczą zabawą dla wszystkich dzieci.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały wirtualny medal kreatywnego przedszkolaka.

Kliknij w obrazek, aby zagrać w grę! 🙂

 

Skip to content