animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Kantor – sztuka w pudełku – ambalaż”

„Kantor – sztuka w  pudełku- ambalaż”

Czy opakowanie to sztuka? Jak pakuje się sztukę?

Opakowanie to ważna sprawa, nie musi kusić kolorami, musi uwzględnić to do jakich celów zostanie użyte. Tadeusz Kantor uważał, że  wszystko może być dziełem sztuki, także opakowanie. Opakowanie czyli ambalaż to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i kojarzonych z malarstwem Kantora działań artystycznych. Manifest „Ambalaży’ należy do najsłynniejszych manifestów artystycznych sztuki XX wieku. To właśnie w tym czasie pojawiły się w sztuce artysty opakowania, torby, worki, walizki, plecaki i parasole.

Opakowania mają swoje drugie życie nie tylko jako dzieła sztuki, każdy z nas wykorzystuje opakowania zupełnie niezgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Czasem wykorzystujemy je bardzo prosto a innym razem bardziej pomysłowo. Jak stwierdziły nasze starszaki artyści mają różne dziwne pomysły😊. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci są małymi artystami, postanowiliśmy więc zmienić to co nas otacza wykorzystując do tego ambalaż. Jak myślicie co postanowiły opakować nasze przedszkolaki? Dzieła, które stworzyły dzieci wypełniły naszą przedszkolną galerię. Dziecięca kreatywność i radość tworzenia udzieliły się nawet dorosłym😊.

Skip to content