animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Raz, dwa, trzy – Warszawiakiem jesteś Ty”

Od 21 do 25 września w Naszym Przedszkolu realizowany był temat „Raz, dwa, trzy – Warszawiakiem jesteś Ty”. Dzieci zdobywały wiedzę o Warszawie oraz budowały swój lokalny patriotyzm poprzez wiele różnorodnych działań tj. zajęcia, zabawy tematyczne i dowolne, muzyczno – ruchowe, plastyczne i konstrukcyjne. Poznały baśniowy wątek powstania Warszawy i jej nazwy. Wiedzą, że Warszawa jest stolicą Polski a jej herbem jest Syrenka. Wysłuchali znanych legend – ,,Wars i Sawa”, ,,Złota kaczka ”, ,,Bazyliszek”. Znają wierszyki i piosenki o swoim mieście, rozpoznają najbardziej znane pomniki i obiekty Warszawy, które bardzo chętnie kolorują, rysują i budują z klocków. Wiele dzieci zgłasza ogromną chęć  zwiedzania i podziwiania Warszawy.

Tydzień warsawianistyczny  w naszym przedszkolu zakończyliśmy interaktywnymi warsztatami. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wirtualnej wycieczki  w google earth, które  przeniosło nas do wybranych miejsc Warszawy. Zapraszamy wszystkie rodziny do wirtualnego zwiedzania w google earth całego świata. Odbyliśmy krótki spacer po Warszawie i weszliśmy do naszej wirtualnej galerii. Okazało się, że z naszej galerii coś zniknęło. Nasze przedszkolaki wiedzą już co😊. Możemy już zdradzić, że zaginął obraz Kazimierza Malewicza „Czarny kwadrat na białym tle”. Zadaniem wszystkich dzieci  było rozwiązanie wszystkich zadań, których tematyka dotyczyła Warszawy i zbieranie cyfr do kodu ,który ….No właśnie , nie zdradzimy do czego potrzebny był kod. Zapraszamy wszystkich Rodziców do wspólnej zabawy i przejścia w wolnej chwili razem z dziećmi naszej interaktywnej gry do której link podajemy poniżej.

Skip to content