animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Komponowanie przestrzeni- Katarzyna Kobro

    Projekt edukacji kulturalnej Dziecięca W.A.W.A. 18.09.2020

Komponowanie przestrzeni- Katarzyna Kobro

Ugniatanie gliny, wałkowanie, formowanie i ozdabianie to działania, które nasze  przedszkolaki bardzo lubią.  W dniu dzisiejszym naszą przedszkolną pracownie ceramiczną wypełniła dziecięca radość i ekspresja. Nasi mali artyści zmierzyli się dziś z twórczością znanej awangardowej artystki Katarzyny Kobro, która zrewolucjonizowała myślenie o rzeźbie. Podstawowym celem artystki była budowa abstrakcyjnego dzieła sztuki odkrywanego na drodze eksperymentu. Inspirując się pracami Katarzyny Kobro wszyscy dziś eksperymentowaliśmy z gliną, nie ważny  był efekt końcowy, ale sam proces twórczy.

Nasz eksperyment pozwolił na odkrycie nowych dziecięcych talentów i powstanie ciekawych dzieł, które teraz schną na  półkach, by następnie trafić do naszego pieca.  Wyobraźnia naszych przedszkolaków przy wymyślaniu tytułów dla dzieł Katarzyny Kobro nie miała granic. Oryginalność tych tytułów i dziecięcy sposób patrzenia na sztukę awangardową pozytywnie zaskoczyła dorosłych. Śmiało możemy powiedzieć, że w naszym przedszkolu dzieci potrafią rozmawiać o sztuce. Wszyscy jesteśmy ciekawi jak będą ostatecznie wyglądały nasze prace. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość.  Nie zapomnijcie drodzy Rodzice zapytać swoje dzieci jaki jest tytuł ich wyjątkowej pracy 😊. Na następnym spotkaniu będziemy szkliwić swoje dzieła.

        

Skip to content