animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Prosimy o głos na nasz przedszkolny projekt z budżetu partycypacyjnego “CeraMagiczne”

Po raz pierwszy w historii przedszkole startuje w konkursie projektów obywatelskich! Pomóż nam wygrać konkurs!

 

Nasz przedszkolny projekt – o czym marzymy?

Chcemy rozbudować istniejącą pracownię ceramiczną w przedszkolu nr 50 przy ul. Hirszfelda 11. W tym miejscu przedszkolaki już teraz korzystają ze sprzętu i przygotowują swoje prace – lepią, dekorują, szkliwią.

Rozbudowa pieca o kolejne kręgi, zakup wyposażenia pracowni, gliny, szkliw oraz zapewnienie finansowania dla obsługi pieca oraz kadry dydaktycznej umożliwi nam otwarcie się dla lokalnej społeczności!

W ramach planowanych warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami samodzielnego wytwarzania ceramiki i zrealizują swoje projekty. Zajęcia z gliną są formą arteterapii, terapii integracji sensorycznej, integracji społeczności oraz aktywizacji seniorów.

Jak oddać głos na projekty i wesprzeć nasze przedszkolaki?

  1. Głosowanie znajdziesz tu: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome  – link do strony jest też na poniższym kodzie QR. Możesz również oddać głos w wersji papierowej, będziesz jednak musiał(a) udać się do Urzędu Dzielnicy osobiście celem potwierdzenia tożsamości.
  1. Czasu na oddanie głosu nie ma dużo, w bieżącym roku obowiązują terminy 1 września 2020 — 15 września 2020
  2. Nie musisz być zameldowany w dzielnicy, w której dokonujesz wyboru projektów. Głosy na projekty możesz oddać tylko w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy oraz na poziomie ogólnomiejskim.
  3. Pamiętaj, że w głosowaniu może uczestniczyć każdy mieszkaniec m.st. Warszawy, w tym niepełnoletni. Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, mogą oddać głos za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego. Potrzebny jest jedynie nr PESEL oraz adres e-mail rodzica.
  4. Projekt “CeraMagiczne” – Warsztaty ceramiczne dla mieszkańców Ursynowa -integracja dzieci, rodzin i osób starszych (nr ESOG 210) znajduje się pod numerem 22 na liście pomysłów poddanych do głosowania w Dzielnicy Ursynów.

Oddanie głosu zajmie ci nie więcej niż 3 minuty, a dla naszej lokalnej społeczności i przedszkolaków będzie to zabezpieczenie sprzętowe i materialne na kolejne lata działalności pracowni ceramicznej.

Chcę wiedzieć więcej…

Ze wszystkimi szczegółami projektu zapoznasz się na stronie: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/20252?user= – to tu znajdziesz szczegóły organizacyjne, sprzętowe oraz dokładny kosztorys.

Kto na tym skorzysta?

Rodziny z dziećmi, grupy przedszkolne, seniorzy – to do nich adresowany jest projekt.

Warsztaty w projekcie „Ceramagiczne” są idealną formą na wspólne spędzanie wolnego czasu w duchu integracji przy jednoczesnym rozwijaniu zainteresowań i hobby.  W wirze codziennych obowiązków  trudno znaleźć  czas na wspólne wielopokoleniowe  artystyczne działania. Dlatego chcielibyśmy otworzyć podwoje “CeraMagicznej” pracowni i zaprosić warszawiaków na nieodpłatne warsztaty ceramiczne.

 

GDE Error: Requested URL is invalid
Skip to content