animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Począwszy od połowy kwietnia, przez cały miesiąc, panie nauczycielki nagrywały audiobooki dla dzieci. Uzbierało się tego bardzo dużo 🙂

Aby było Wam łatwiej do nich wracać zbieramy je w jednym wspólnym wpisie. Zachęcamy gorąco do odsłuchania ich wszystkich – jest to zbiór naprawdę ciekawych opowiadań na długie, letnie dni.

ZAPRASZAMY!

„Przygody Słonia” – czyta dla Was p. Grażynka

Zapraszamy do wysłuchania bajeczki pt. „Elmer i Super El” Davida McKee. Jest on słynnym brytyjskim pisarzem i ilustratorem, twórcą literatury dziecięcej i słynnego na cały świat słonia w kratkę – Elmera.

Pewnego ranka Elmer słyszy, że ktoś krzyczy! Rozglądając się, zauważa słonia Super El, który potrzebuje pomocy. Musi dotrzeć do cioci Zeldy, aby żadne inne zwierzęta go nie widziały i jak zwykle, Elmer musi opracować sprytny plan! Posłuchajcie co ten nasz Elmer wymyślił. 

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale nie zawsze umie przyznać się do błędu i wymyśla różne kłamstewka. Czy Tupcio zrozumie, że warto mówić prawdę? Posłuchajcie! 

\

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii książkowych dla dzieci na świecie. Zapraszamy do wysłuchania już drugiej bajeczki z tej serii. Poznajcie Małą Wstydnisię.  

Trochę rymów, dużo śmiechu – i po chwili znamy się już od stóp do głów! Dzięki zabawnym ilustracjom od pierwszego wejrzenia polubimy Cynamona i Trusię, którzy z wielką ciekawością przyglądają się sobie od stóp do głów! Zapraszamy do wysłuchania bajeczki, którą czyta p. Sylwia z grupy “Motylki”. 

Zapraszamy do wysłuchania drugiego rozdziału książki pt. „Przygód kilka wróbla Ćwirka”  „Hałaśliwy sąsiad”. Bajeczkę przeczytała dla Was p. Kasia z grupy “Żabki”. 

Czasami młodsze rodzeństwo potrafi przysporzyć wielu problemów. Franklin wie o tym doskonale, choć bardzo kocha swoją siostrę. Czy nasz ulubieniec wybaczy młodszej siostrze? Jak myślicie kochane Przedszkolaki? Posłuchajcie bajeczki, którą czyta dla Was p. Ewelina z grupy “Pszczółki”.

Zapraszamy do wysłuchania baśni, którą czyta dla Was p. Iza. 

„Opowiadania z morałem” to zbiór przyjaznych i pełnych ciepła opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każde z nich kończy się mądrą puentą. Jest okazją do rozmów i zabawy. Bajkę przeczyta dla Was p. Wicedyrektor Dorota Kalinowska. 

Roger Hargreaves jest autorem jednej z najpopularniejszych serii dla dzieci! Pełne humoru i przewrotne książeczki z charakterkiem opisujące przygody bardzo wyrazistych postaci, z którymi dzieciom łatwo się utożsamić. Zapraszamy do wysłuchania bajeczki, którą czyta p. Karolina z grupy “Misie”.

Kolejny bardzo znany wiersz Tuwima,  który przeczytała Wam p. Iza. Polecamy zarówno starszym – dla przypomnienia – jak i młodszym dzieciom.

Poznajemy historię dziadka, który pewnego dnia w swym ogrodzie zasadził rzepkę, a następnie niezwykle troskliwie jej doglądał.Dzięki ogromnej dbałości dziadka rzepka urosła bardzo duża i w związku z tym właściciel nie był w stanie sam jej wyciągnąć.  Z wiersza tego dzieci uczą się, iż podejmując wspólny wysiłek możemy osiągnąć znacznie więcej niż gdy działamy w pojedynkę.

Przygody sympatycznego Wróbla, Ćwirka, który pokazuje nam życie zwierząt we wsi i w okolicznych lasach urozmaici dzieciom dzień. Pani Kasia z Żabek przeczytała Wam pierwszy rozdział książki. pt. “Przygód kilka wróbla Ćwirka” Sławomira Grabowskiego, Marka Nejmana. 

Wszyscy wiemy, jak dużą wartość kryją w sobie wiersze Juliana Tuwima, dlatego też zapraszamy do wysłuchania dzisiejszego audiobooka pt. „Lokomotywa”, którego czyta p. Iza

Lotta z ulicy Awanturników” to niezwykle piękna i ważka tematycznie książeczka. Lotta jest tak pomysłowa, sprytna i uparta, że poradzi sobie w każdej sytuacji. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu bajki, którą czyta p. Agata

Zapraszamy do wysłuchania bajeczki pt. „Miś gaduła”, którą czyta p. Asia ze Smerfów. 

Julian Tuwim słynie z naprawdę ciekawych wierszy. ,,Ptasie radio” jest właśnie jednym z nich. To bardzo wartościowa lektura, która pokazuje, o jaką błahostkę można się poróżnić. Zapraszamy do wysłuchania wiersza, który czyta p. Iza z Żabek. 

Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Bajka pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” to kolejna z książeczek z kolekcji klasyki w bibliotece. Zapraszamy do wysłuchania tej pięknej baśni, którą czyta p. Kasia.

Zapraszamy do wysłuchania wiosennego wierszyka pt. „Co słychać na wsi?”, który czyta p. Zofia z Misiów.

Na wsi zawsze jest głośno i wesoło. Zewsząd słychać gdakanie kur, kwakanie kaczek i szczekanie psów. Tak też w wierszu przedstawiła wieś Wanda Chotomska.

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego audiobooka pt. “Franklin i lekcja muzyki”, który czyta p. Karolina.

Zapraszamy  przedszkolaki do wysłuchania bardzo sympatycznego wierszyka pt. “Rekinek”, który czyta p. Agata.

“Świnka Peppa Magiczne lustro” – czyta p. Małgosia. Seria książeczek o Śwince Peppie to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Formuła serii została opracowana w taki sposób, żeby wspomagać proces edukacji dziecka oraz rozwijać jego zdolności poznawcze.

“Pysia i straszna ulewa” –  czyta Pani Dyrektor Anna Kwiatkowska. 

Bajka braci Grimm pt. “Wilk i siedem koźlątek” – czyta p. Ewelina. Jest to piękna opowieść dla wszystkich dzieci. Pozornie bajka o siedmiu koźlątkach, które pod nieobecność mamy rozrabiają w domu, a tak naprawdę książka w delikatny sposób uczy dzieci nieufania obcym ludziom.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania bajki pt. „Ja Ciebie wyleczę, powiedział Miś”, którą czyta p. Grażynka. Cykl przygód Misia i Tygryska jest popularny na całym świecie. Przenosi nas w krainę zabawy w gronie przyjaciół.

Pani Asia  pobudziła naszą wyobraźnię zdradzając fragment książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Czytając tę bajkę możemy odkryć Puchatkową myśl: Życie jest radosne, więc każdy pretekst jest dobry, żeby tę radość wyrazić.

„Psia niedziela” – czyta p. Kasia.

„Tappi i urodzinowy tort” – czyta p. Agata.

„Słoń Trąbalski” – czyta p. Iza.

Skip to content