animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

“Gimnastyka to podstawa i dla zdrowia, ważna sprawa!” – pani Justyna podpowiada :) Zadanie 11

GIMNASTYKA KOREKCYJNA – ZADANIE 11

BUTELKOWE SLALOMY

Do ćwiczeń potrzebna będzie butelka wypełniona do 3/4 wodą (dzieci starsze 5, 6 lat) i wypełniona do 1/4 wodą (dzieci młodsze 3, 4 lata).

Przekładanie butelki w marszu – dziecko maszeruje w różnych kierunkach, wysoko unosi kolana, przekłada butelkę na przemian z jednej ręki do drugiej pod lewym kolanem i z powrotem pod drugim kolanem, plecy prosto.

Butelkowy marsz stóp – dziecko w pozycji siadu skulnego podpartego, układa stopę na butelce, ugniata ją mocno i toczy do przodu i do tyłu, zmiana stopy.

Podania butelki – pozycja jw. stopy toczą do siebie butelkę.

Turlanie butelką – dziecko porusza się na czworakach i turla przed sobą butelkę, na przemian prawą i lewą ręką.

Butelkowy świder – dziecko w pozycji siadu podpartego, ustawia butelkę pomiędzy powierzchnie podeszwowe stóp i unosząc nieco stopy, kręci nią.

Butelkowy pachołek – dziecko samo (dzieci starsze 5, 6 lat) wymyśla sekwencję 5 ćwiczeń z butelką np. przejście nad butelka okrakiem, okrążyć pachołek w podskokach na jednej nodze, okrążyć pachołek  w podskokach na drugiej nodze, podnieść butelkę obiema rękami jak najwyżej i odstawić w to samo miejsce, zrobić przysiad z butelką w dłoniach (cały zestaw ćwiczeń powtarzamy trzy razy), dziecko z pomocą opiekuna (dzieci młodsze 3, 4 lata) wymyśla trzy ćwiczenia z butelką np. wzniesienie butelki z podłogi jak najwyżej nad głowę, obrót z butelką w jedną potem w drugą stronę (cały zestaw ćwiczeń dziecko powtarza dwa razy).

 

Butelkowy ciężarek – dziecko przyjmuje pozycje leżenia przodem, trzyma butelkę w wyciągniętych przed siebie rękach, podnosi ja, unosząc lekko klatkę piersiową i opuszcza na podłogę, w leżeniu tyłem, ręce na podłodze wyprostowane w bok, dziecko przekłada butelkę z ręki do ręki nad klatką piersiową i kładzie ręce na podłodze, ćwiczenie wykonuje wolno i powtarza kilka razy.

 

 

Skip to content