animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

PAP OFF – NIE PODDAJEMY SIĘ, RAZEM DZIAŁAMY DALEJ NA ODLEGŁOŚĆ :) Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości

PAP OFF Dzień Motyla – PAP OFF na odległość

Pragniemy kontynuować  projekt  PAP OFF na odległość poprzez dalsze zaangażowanie Rodzin w jego realizacje.

Dbając o różnorodność przekazu aktywnych przedszkolaków w realizowanym projekcie edukacji kulturalnej PAP OFF – w szczególności zwracamy uwagę na ważne wydarzenia i święta krajowe oraz międzynarodowe, w których ważny jest przekaz do drugiego człowieka – społeczny, artystyczny, medialny i emocjonalny. Takim świętem obchodzonym w Polsce jest Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości.

Przygotowaniem działań związanych z tym świętem zajęła się grupa Smerfów. To dzieci z tej grupy razem ze swoimi Paniami jako pierwsze poznały sens świętowania  Dnia Motyla i skrupulatnie przygotowywały się do przekazania tej wiedzy wszystkim przedszkolakom.

Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości to święto, którego twórcą jest Hospicjum Palium z Poznania. W tym roku  21 marca kolejny raz, co prawda zdalnie,  odbyły się obchody Dnia Motyla,  których celem jest uwrażliwienie na potrzeby innych. Motyl to symbol duszy, delikatności i wrażliwości. Oznacza także zmianę, metamorfozę. Organizatorzy Dnia Motyla chcą, by zmienił się stosunek do ludzi cierpiących. Pragną uwrażliwiać, otwierać oczy na cierpienia ludzi chorych. Organizatorem i pomysłodawcą Dnia Motyla jest Hospicjum Palium wszystkie informacje  dotyczące Dnia Motyla i motylego wolontariatu można znaleźć na stronie hospicjum.

Ciężko na z tym, że nie było dane razem nam się pobawić… Ale nadal można działać razem, choć na odległość.

GDE Error: Requested URL is invalid

I tak np. mamy już kolekcje maskotek, które powstały, jako odruch serca:

A oto niektóre z przygotowanych maskotek, które – na razie w domach – czekają na przekazanie do Centrum Zdrowia Dziecka

 

I jakżeż aktualnie – możemy też przyłączyć się do inicjatywy “Widzialna ręka – społeczna akcja wzajemnej pomocy w kwarantannie”. Codziennie wokół nas są ludzie, którzy potrzebują pomocy.  Każdy pomaga jak może, ważne jest aby czuć, że potrzebę, mieć w sobie wrażliwość!

 

Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do wykonania motyla dowolną techniką i ofiarowania go komuś z rodziny, możecie również zrobić zdjęcia swoich motyli.

 

Podzielcie się z nami swoimi pracami, poproście rodziców,  by przesłali zdjęcia Waszych motyli na specjalnie stworzonego  dla naszego maila  papoffp50@gmail.com. Z przyjemnością zamieścimy je pod tym wpisem.

Podajemy Wam również link  do filmiku,  w którym ważny jest przekaz – wrażliwość na potrzeby innych i empatia

https://hospicjum-palium.pl/

 

 

 

Skip to content