animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Opieka nad dziećmi od 6 maja 2020r. – list do Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Z pewnością słyszeliście dzisiejszą konferencję Pana Premiera z informacją o możliwości otwarcia przedszkoli od dnia 6 maja.

Decydentem w tej kwestii zostały ustanowione samorządy terytorialne – czyli w naszym wypadku m. st. Warszawa w osobie Pana Prezydenta. To samorząd ma podjąć decyzję, kto, kiedy i na jakich zasadach przedszkola zostaną ponownie otwarte, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną na jego terenie – ilość zachorowań, ilość osób w kwarantannie itp.

Wiąże się z tą kwestią ogromna odpowiedzialność – chodzi przecież o zdrowie, a nawet o życie dzieci, ich rodzin, jak również pracowników przedszkoli.

Czekamy zatem na decyzję Prezydenta Miasta. Czekamy również na wytyczne Sanepidu określające wprowadzające rygor szpitalny do przedszkoli… Czekamy na rozporządzenie ministra, które określi, które dzieci będą mogły być w przedszkolu – ograniczenie grupy – do jakiej liczby? 1 dziecko na 15m kwadratowych to w naszym przypadku 5 dzieci w sali

Czekamy…

Jeśli tylko pojawi się jakiś komunikat – natychmiast damy znać – na stronie przedszkola i w mailach grupowych.

Niestety musimy podkreślić, że nie będzie to powrót do przedszkola, jakie zostało w Waszej pamięci. Choć postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby dzieci odczuły to jak najmniej boleśnie. Jednak już teraz z całą pewnością możemy powiedzieć, że organizacja pracy przedszkola i zasady panujące w placówce bardzo się zmienią.

Na dzisiaj serdecznie pozdrawiam – życzę zdrowia –

Anna Kwiatkowska – dyrektor przedszkola.

Skip to content