animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

 Międzynarodowy Dzień teatru 27.03.2020

Drogie przedszkolaki dziś obchodzimy międzynarodowy dzień teatru. Nie możemy spotkać się w przedszkolu na naszych projektowych warsztatach. Zapraszam więc Was do świętowania tego dnia w waszych domach. Podczas naszego ostatniego spotkania zdobywaliśmy wiedzę o teatrze cieni Wasze działania i tworzenie improwizacji teatralnych przyniosły nam wiele radości i rozwinęły nasze umiejętności teatralne. Zdjęcia z warsztatów możecie obejrzeć zrazem z rodzicami na naszej przedszkolnej stronie internetowej. Międzynarodowy dzień teatru obchodzony jest  27 marca w rocznicę otwarcia teatru narodów w Paryżu, celem tych obchodów jest uświadomienie opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym. Tego dnia odbywają się wspaniałe spotkania teatralne na całym świece my również mieliśmy tworzyć improwizacje teatralne w przestrzeni  naszego przedszkola wykorzystując różne rekwizyty i materiały z magicznych teatralnych walizek. nie martwcie się  jeszcze do nich zajrzymy, wiem ,ze lubicie przebierać się i wcielać w różne role.

Realizując nasz projekt edukacji kulturalnej PAP OFF na odległość mam dla Was propozycję:  przygotujcie improwizacje teatralną  dla swoich rodziców.

Zaproście rodziców do waszego domowego teatru, niech sobie wygodnie usiądą i obejrzą wasz występ ( a może rodzice zechcą wziąć udział w waszym przedstawieniu😊)  Przypomnę Wam chociaż już wszyscy to wiecie, że Teatr improwizowany to forma teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. 

Improwizacja może być przygotowana w wybrany przez Was sposób:

  1. Kukiełkowa – kukiełki możecie zrobić sami z papieru, surowców wtórnych, możecie wykorzystać swoje maskotki lub ludziki. Możecie również zrobić kukiełki ze swoich skarpetek.
  2. Postaci – przebierzcie się ,stwórzcie postać ,która będzie improwizowała na deskach waszej domowej sceny teatralnej.
  3. Rysunkowa – japoński teatrzyk obrazkowy kamishibai- przygotujcie rysunki, z pudełka możecie zrobić teatrzyk złóżcie rysunki w jedną opowieść i przedstawcie ją swojej rodzinie
  4. Teatr jednej kartki – wykorzystajcie kartkę do stworzenia teatru ,zgnieciona w kulę może być piłką, planetą lub statkiem kosmicznym wszystko zależy od waszej wyobraźni.

Tematem waszej improwizacji może być znana  bajka lub zupełnie nowa wymyślona przez Was. Niech Wasze improwizacje opowiadają o rzeczach dla Was ważnych i mniej ważnych tak jak robimy  to w naszym tegorocznym projekcie PAP OFF- Przekaz aktywnych przedszkolaków

I najważniejsza rzecz poproście żeby rodzice nagrali waszą improwizacje na telefon byście potem mogli ją  obejrzeć tak jak robimy to często na naszych warsztatach. Gdybyście chcieli podzielić się z nami swoimi improwizacjami poproście rodziców,  by zrobili Wam kilka zdjęć w działaniu i przesłali je do naszego przedszkola Z przyjemnością zamieścimy je na stronie internetowej by  pokazać wszystkim  jak nasze przedszkolaki świętowały Międzynarodowy dzień teatru w swoich domach razem z rodzicami.

 

 

 

Życzę Wam miłej twórczej zabawy w teatr. Pozdrawiam Was serdecznie – dziś do usłyszenia i do zobaczenia.

Niebawem nasze następne spotkanie tym razem z fonią i wizją – Pani Monika

 

Skip to content