animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Walentynki

 

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

 

14.02.2014r w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Walentynki w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami.

Przygotowania do Walentynek trwały już u nas od kilku dni. W szatni pojawiły się skrzynki walentynkowe, do których  można było wrzucić kartke dla kolegi lub koleżanek z własnej grupy, ale także i z innej. Za pomocą naszej przedszkolnej poczty Rodzice mogli wysłać walentynkowe życzenia swoim najukochańszym dzieciom.  Nasze skrzynki były tak zapełnione, że zaraz po śniadaniu niecierpliwie rozpoczęliśmy podział kartek. Przepiękne, pracowicie ozdobione kartki przyniosły wiele radości dzieciom. Wszystkie liściki zostały obejrzane, odczytane i przedstawione pani Monice, która tego dnia razem z naszymi  Przedszkolaki – w ramach warsztatów PAP OFF – nagrała z dziećmi w pracowni audycje radiowe pt. „Co to są Walentynki”, które prezentujemy poniżej. Zabawy było przy tym bardzo dużo. Dzieci, wraz ze swoimi paniami, pokazały, że są nie tylko zdolnymi speakerami, ale także prawdziwymi dźwiękowcami – zadbały także o oprawę muzyczną 🙂

Walentynki były dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni i miłości, zwłaszcza, że wszystkie panie i dzieci ubrały się na czerwono. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami i balonami.

Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę: balonik, a dla najbliższych własnoręcznie wykonane ceramiczne serca

To był naprawdę „dzień zakochanych” a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie. Była to wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania Podopiecznych do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom.

Najważniejsze, że na każdej dziecięcej buzi nie zabrakło w tym dniu uśmiechu, bo przecież o to najbardziej nam chodziło.

 

Skip to content