animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Spektakl teatralny „Piotruś i Wilk”

Dnia 23 stycznia najstarsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Multikina, by obejrzeć spektakl wystawiany przez wrocławski Teatr Artenes. „Piotruś i wilk” to przedstawienie oparte na baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule.

Opowiada o przygodach chłopca Piotrusia i grupy jego przyjaciół, w tym Kaczuszki i Kotka. Dzieci żyją nieopodal lasu, postanawiają więc wyjść na wycieczkę. Tam urządzają zabawę, w czasie której niespodziewanie pojawia się Wilk. Pomimo zdziwienia, gościnni przyjaciele życzliwie zapraszają go do swojego grona, ufając miłym słowom i pozytywnym deklaracjom. Po wspólnej zabawie wszyscy kładą się spać w leśnej chatce. Tymczasem wilk ujawnia niecne zamiary i przywołuje resztę swojego stada. Szczęśliwie Piotruś budzi się i podsłuchuje ich rozmowę, po czym kryje się wraz z przyjaciółmi przed watahą. Pomimo zagrożenia, zaradny chłopiec wymyśla sposób na pojmanie wilka i odstraszenie stada. Wilk potem musi się tłumaczyć, dlaczego, pomimo serdecznego przyjęcia, okłamał i chciał skrzywdzić dzieci. Rozumie swój błąd i obiecuje poprawę. Wyjaśnia też, że pozazdrościł dzieciom przyjaźni, życzliwości i szczerej zabawy.

Ciekawa warstwa muzyczna, w której pojawiały się odniesienia brzmienia instrumentów klasycznych do charakterystycznych dźwięków wydawanych przez zwierzęta oraz piękna scenografia i kostiumy dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń

.

Skip to content