animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

 PAP OFF-T.R.I.P – telewizja, radio, internet, prasa.  Światowy dzień środków masowego przekazu.

PAP OFF-T.R.I.P – telewizja, radio, internet, prasa.

24.01.2020

Za pośrednictwem mediów zdobywamy nowe informacje, bogacimy wiedzę oraz kształtujemy opinię na różne tematy. Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Nie sposób przecenić ich znaczenia, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu.

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez mediów.  Środki masowego przekazu takie jak internet, telewizja, radio, prasa to nieodłączny element naszego współczesnego życia. Nawet one doczekały się swojego święta, które obchodzimy 24 stycznia.  Za pośrednictwem mediów bogacimy się w nową wiedzę, zdobywamy informacje oraz wiadomości ze świata. Słuchanie radia, oglądanie telewizji, sufrowanie po internecie traktujemy jako naszą codzienność i jest to ważny element w naszym życiu. Z biegiem lat media masowe prężnie się rozwijają i aktualnie posiadamy takie technologie, które umożliwiają nam ich odbiór na szeroką skalę właśnie dzięki środkom masowego przekazu.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to coroczna okazja do uświadomienia sobie, jak ważną funkcję pełnią media oraz jaka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzach.

W dniu dzisiejszym nasze sale przedszkolne zamieniły się w studio telewizyjne, radio, redakcję tworzącą  prasę i strony internetowe. Wszyscy staliśmy się dziennikarzami, reżyserami, bloggerami, pisarzami. Dzisiejsze warsztaty pozwoliły doświadczać nam w warunkach przedszkolnych sztuki mediów: mogliśmy stanąć za kamerą, usiąść przy mikrofonie studyjnym, zobaczyć jak tworzy się makietę gazety, stać się przedszkolnymi bloggerami nagrywając filmiki do wykorzystania np. w mediach społecznościowych. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w mediach – nasze przedszkolaki wiedzą, że nie należy oglądać filmów nieprzeznaczonych dla dzieci, zamieszczać w internecie zdjęć i filmików, należy chronić soją prywatność .Wszystkie  działania były wstępem  do następnych warsztatów. Każda grupa dostała specjalne zadanie z którym zmierzy się z pomocą swoich pań. W lutym nagrywamy 😊

Skip to content