animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Przedświąteczne “prace” przedszkolaków

Co roku, już od pierwszych grudniowych dni w naszym przedszkolu czuje się atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uczą się kolęd i pastorałek, wierszy o tematyce świątecznej, wykonują ozdoby choinkowe wspólnie. Czas oczekiwania na te najpiękniejsze święta to doskonały okres do pielęgnowania przekazywanych z pokolenia na pokolenie polskich tradycji związanych z ich obchodami oraz pogłębiania rodzinnych więzi podczas wspólnych przygotowań.

Jak co roku, zaprosiliśmy rodziców do wykonania ze swoimi pociechami niekonwencjonalnych ozdób na choinkę. 22 listopada odbyły się warsztaty dla rodziców i pracowników przedszkola. Powstały piękne stroiki, świeczniki, kartki świąteczne oraz najprzeróżniejsze pomysłowe ozdoby, przy których rodzice i pracownicy przedszkola wykazali się niezwykła kreatywnością i artystycznymi umiejętnościami. Nasze przedszkolaki zaś w grupach, ze swoimi paniami (a także przy wsparciu przez Mamy dzieci) wykonują różnorodne ozdoby świąteczne. Wszystko to szykujemy na kiermasz, który odbędzie się w dniu 19 grudnia.

Nie brakuje nam jednak sił do wykonywania ozdób do naszych sal i przedszkola. W dniu dzisiejszym ustroiliśmy choinkę przedszkolną i udekorowaliśmy bajecznie przedszkole. Również i nasze sale grupowe zmieniają się z dnia na dzień – są coraz bardziej świąteczne i radosne. Sprawiły to małe rączki naszych przedszkolaków w czasie codziennych zajęć oraz warsztatów z panią Moniką 🙂 Brawa dla dekoratorów!

Niewątpliwie w świąteczny nastrój wprawia nas także fakt, iż w środę odwiedził nas Święty Mikołaj 🙂

Skip to content