animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Jak wygląda studio radiowe – Misie w Polskim Radiu

Jak wygląda studio radiowe, czy praca w radiu jest ciekawa? O tym przekonały się dzieci z grupy Misie, które w dniu 4 grudnia gościły w siedzibie Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej.

Po przybyciu na miejsce przywitał i zaopiekował się nami przemiły pan, który oprowadził nas po ciekawych miejscach i różnych zakamarkach radiowych. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstaje audycja radiowa – byliśmy nawet w studiu w chwili trwania audycji. Wtedy okazało się, że cisza wymagana do nagrywania audycji jest bardzo trudna, zwłaszcza dla 21 przedszkolaków 🙂

Zobaczenie „na żywo” jak wygląda wejście radiowca na  antenę w wykonaniu pana Hirka Wrony było nie lada wydarzeniem dla przedszkolaków, choć możliwość założenia słuchawek radiowych i powiedzenia czegoś do mikrofonu było również niezwykle ekscytujące. W czasie tych zabaw dzieci mogły jednak zapoznać się z budową pomieszczeń, w których odbywają się nagrania aby uzyskać jak najlepsze efekty akustyczne.

W czasie wizyty mogliśmy nie tylko zwiedzić pomieszczenia, gdzie montuje się dźwięk, salę do nagrywania audycji, reżyserkę ale także w Sali koncertowej polskiego radia doświadczyć i wypróbować, czym jest praca przy mikrofonie. I to zarówno przy mikrofonie, jako osoba występująca, ale także przy mikrofonie, jako  dźwiękowiec.

Bardzo dziękujemy tatusiowi Helenki za zorganizowanie wycieczki oraz pomoc w trakcie wyjazdu!

Skip to content