animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Ursynów moja mała ojczyzna” – warsztaty w grupie Motylków, Smerfów i Misiach

12 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne „Ursynów moja mała ojczyzna”. Na zajęciach Motylki dowiedziały się co jest pomnik przyrody, co może nim zostać oraz jakie rodzaje pomników przyrody i rezerwaty mamy na Ursynowie. Dzieci poznały też zwierzęta, które możemy zobaczyć w naszej dzielnicy. Na zakończenie przedszkolaki samodzielnie wykonały ciekawe prace plastyczne.

Smerfy dowiedziały się dlaczego nasza dzielnica nazywa się Ursynów. Zajęcia rozpoczęły się od wyszukiwania na mapie najpierw Polski, potem województwa mazowieckiego, następnie Warszawy, na na końcu Ursynowa. Następnie Smerfiki dowiedziały się skąd wzięły się nazwy poszczególnych dzielnic Warszawy. I tak np. nazwa Białołęka pochodzi od białej łąki, która kiedyś była na tych terenach. Targówek nazwę zawdzięcza wielkiemu targowisku, nazwa Praga pochodzi od „prażenia”, wypalania lasów, których kiedyś było bardzo dużo na tym terenie. Dzieci podawały same swoje pomysły, często bardzo trafne. Żeby dowiedzieć się skąd pochodzi nazwa naszej dzielnicy – Ursynów – Smerfy musiały ułożyć puzzle. Po ich ułożeniu ukazała się wszystkim postać Juliana Ursyna Niemcewicza – bogatego szlachcica zamieszkującego te treny. To właśnie od jego nazwiska pochodzi nazwa Ursynów. Następnie dzieci zastanawiały się nad nazwami ulic, przy których mieszkają. Radości i śmiechu było co niemiara…

I ostatnia z grup, która mogła uczestniczyć w warsztatach – Misie – poznały historię Ursynowa poprzez murale, które są ozdobą i wyróżnikiem naszej dzielnicy. Na koniec same zaprojektowały murale, które były równie ciekawe co te, które możemy na co dzień oglądać na ursynowskich blokach.

Skip to content