animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

II Rodzinna gala filmowa

W piątek odbyło się kolejne spotkanie rodzinnej gali filmowej. Tym razem oglądaliśmy fragmenty filmu-Plastusiowy Pamiętnik

Plastusiowy pamiętnik – utwór dla dzieci, autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy był zamieszczony w „Płomyczku” (2 września 1931), a jako książka ukazał się w 1936 są to opowiadania  o Plastusiu – ludziku z plasteliny – ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię. Narracja jest pierwszoosobowa, z punktu widzenia Plastusia, który spisuje wydarzenia związane z nim, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi (m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”) oraz samą dziewczynką. W 1980 na podstawie książki powstał serial animowany w reżyserii Zofii Ołdak. Film odbiega od współczesnych filmów dziecięcych: udźwiękowienie i scenografia Plastusia wymagała od naszych przedszkolaków koncentracji i skupienia w zrozumieniu treści akcji. Rodzice natomiast mogli przypomnieć sobie szkolne czasy, granatowe fartuszki, ławki z otworem na kałamarz. Wspólnie obejrzeliśmy również film Plastuś, który w ubiegłym roku stworzyły nasze przedszkolaki- techniką animacji poklatkowej. Naszą animację dumnie prezentowaliśmy na ubiegłorocznym Międzydzielnicowym  Przeglądzie Filmów animacji poklatkowej w twórczości  przedszkolaków.

 

Po obejrzeniu filmów rodziny przystąpiły do lepienia swoich Plastusiów, które powędrowały z nimi do domów by dzieci z pomocą rodziców mogły nagrać krótkie filmiki o Plastusiu wykorzystując aplikacje do tworzenia animacji poklatkowej- skitbot studio.

Z niecierpliwością czekamy na rodzinne dzieła filmowe by zaprezentować je na naszej przedszkolnej stronie internetowej. Oto jedna z nich – w wykonaniu Wojtka z grupy Motylków wraz z rodziną:

 

Skip to content